معاون استاندار ایلام: حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا حضور دانش آموزان در مدارس زیر ۵۰ نفر که قرار است از اول بهمن ماه بازگشایی شوند، اجباری نیست.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: در مصوبه هفته گذشته قرار بود پایه های اول و دوم ابتدایی مدارس، در مناطق زرد و آبی بصورت اجباری بازگشایی شود اما هم اکنون حضور تمام مقاطع اختیاری است.

وی افزود: هنرستان های فنی و حرفه ای و کارگاهی نیز با حضور حداکثر ۱۰ نفر بصورت اختیاری فعالیت می کنند.

 وی در خصوص بازگشایی تالارها در این مناطق نیز افزود: مجموعه تالارهای استان به دلیل اینکه در شرایط کرونا خسارت‌های زیادی به آنان وارد شد با تصویب ستاد استانی کرونا در مناطق زرد و آبی می‌توانند با حداکثر یک سوم ظرفیت کل تالار به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام به آرامستان ها و تفرجگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: مسیر منتهی به تفرجگاه‌ها و آرامستان‌های استان بعنوان عامل اصلی انتقال کرونا باید توسط شهرداری و اداره راهداری مسدود شود.

نوذری تاکید کرد: دقت، اهتمام و جدیت مردم استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر زدن ماسک، عدم حضور در اجتماعات به ویژه آرامستان‌ها و تفرجگاه ها نباید از بین برود.

وی با بیان اینکه فعالیت استخرها هفته آینده مشخص شود، گفت: فعالیت استخرها هفته آینده در کمیته امنیتی بررسی و سپس ابلاغ می شود.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن بصورت نمادین و بصورت رژه خودرویی و موتوری صورت می گیرد.

نوذری افزود: راهپیمایی با تجمع انسانی در استان برگزار نمی شود و سخنران نیز در رسانه ملی و در فضای مجازی در این خصوص سخنرانی خواهد کرد و هرگونه تجمع و راهپیمایی در میادین ممنوع است.

وی همچنین به انتقال بستری های بخش داخلی و قلب بیمارستان شهید مصطفی به شهدای  زاگرس اشاره کرد و گفت: بدلیل آمار بالای بستری های کرونا در بیمارستان مصطفی بیماران بخش داخلی و قلب به بیمارستان شهدای زاگرس منتقل شدند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام اظهار داشت: با توجه به اینکه استان در شرایط مطلوب تری قرار دارد و بیماران این ۲ بخش نیز در بیمارستان شهدای زاگرس خدمات مناسب دریافت نمی کنند مجددا به بیمارستان شهید مصطفی بازگردانده شوند.

نوذری در خصوص فعالیت ادارات و مشاغل در وضعیت آبی نیز گفت: این موضوع در دست بررسی است و دوشنبه هفته جاری اعلام می شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها