وزیر اقتصاد از کارخانه بهپاک بهشهر بازدید کرد

ساری - ایرنا - وزیر امور اقتصاد و دارایی روز شنبه از بخش‌های مختلف شرکت صنعتی بهپاک بهشهر بازدید کرد و با حضور وی روند ساخت کارخانه تولید خوراک دام و طیور در این مجموعه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، دکتر فرهاد دژپسند در حاشیه این بازدید که با هدف بررسی مشکلات و رفع موانع تولید این شرکت صورت گرفت به خبرنگار ایرنا گفت : شهرستان بهشهر از نرخ بالای بیکاری رنج می برد و بهپاک به عنوان یک شرکت خوش برند در عرصه تولید با قدمت بیش از نیم قرن می تواند پشتوانه مهمی برای اشتغال زایی و رونق و جهش تولید باشد.

وی افزود : ساخت کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی و همچنین کارخانه خوراک دام و طیور در مجموعه بهپاک گام بزرگی است که علاوه بر اشتغال زایی، به تولید درون زا و پایداری در این بخش کمک می کند.

دژپسند گفت که بر اساس وعده مدیران بهپاک کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی در این مجموعه از ۱۵ بهمن امسال آغاز می شود و تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود که برای ساخت کارخانه تصفیه روغن ۶ هزار میلیارد ریال در این مجموعه صنعتی سرمایه گذاری و برای ۲۰۰ نفر هم به صورت شغل ایجاد می شود.

وزیر اقتصاد حمایت از طرح های تولیدی دارای توجیه اقتصادی و دانش بنیان را اولویت سیاست های اقتصادی دولت معرفی و بر ضرورت تکمیل زنجیره های تولید در کشور تاکید کرد.

وی گفت : بهپاک در زنجیره صنعت غذایی کشور نقش مهمی دارد و انتظار است تا با توسعه حلقه‌های زنجیره ، نقش موثرتری ایفا و تولیدات بهتری به مردم ارائه کند تا در نهایت ارزش افزوده بیشتری در این فرایند ایجاد شود.

دژپسند با اشاره به مشکلاتی که صنایع کشور با آن دست و پنجه نرم می کنند ، اظهار داشت : اقتضای وضعیت کنونی و برون رفت از آن ایجاب می کند با توسعه سرمایه گذاری هدفمند برای تحقق جهش تولید گام برداریم چرا که اینگونه سرمایه گذاری بخش قابل توجهی از واردات کشور را کاهش می دهد و می تواند در بسیاری از زمینه ها ما را از واردات بی نیاز کند.

طبق اعلام مدیران شرکت صنعتی بهپاک ، برای ساخت کارخانه تولید خوراک دام و طیور که امروز با حضور وزیر اقتصاد شروع شد ، ۲۰۰ میلیارد ریالی از اعتبارات داخلی شرکت هزینه می شود. قرار است این مجموعه که اشتغال آفرینی برای ۸۰ نفر در آن پیش بینی شده تا پایان شهریور ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

همچنین با حضور وزیر اقتصاد ، تفاهم نامه سرمایه گذاری ساخت کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی در مجموعه بهپاک با صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها امضاء شد. طبق این تفاهم نامه قرار است حدود ۶۰ درصد از سرمایه نیاز این طرح را صندوق تامین کند و بقیه از محل اعتبارات داخلی شرکت تامین شود.

شرکت صنعتی بهپاک سال ۴۷ فعالیتش را با سرمایه اولیه ۲۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در قالب چهار هزار و ۲۵۰ سهم به عنوان شرکت سهامی خاص شروع کرد . این شرکت سال ۷۳ تبدیل به سهامی عام شد و سال ۷۴ هم قدم در بورس اوراق بهادار تهران گذاشت. سال ۱۳۸۸ به دلیل عدم احراز معیارهای حضور که عمدتا به دلیل زیاندهی بود ، سهام شرکت از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس حذف شد ولی سال ۹۲ پس از پشت سر گذاشتن مشکلات بار دیگر به بورس برگشت و نماد آن سال ۹۳ در بازار توافقی فرابورس گشایش یافت و مورد معامله قرار گرفت.

عرضه اولیه شرکت صنعتی بهپاک بهشهر اواخر سال ۹۵ در بازار دوم فرابورس انجام شد و همچنان در همین بازار فعالیت دارد.

این شرکت طبق اساسنامه در زمینه " تاسیس و بهره برداری از کارخانجات پنبه پاک کنی، روغنکشی و پروتئین گیاهی و کارخانجات دیگر و همچنین کارهای تولیدی، بازرگانی، سرمایه گذاری، صادرات، واردات و انجام هرگونه عملیات و معاملاتی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با موضوع شرکت می باشد " ، فعالیت دارد.

بهپاک در حال حاضر روغن خام از سویا و کلزا ، انواع کنجاله دانه های روغنی ، پروتئین و آرد سویا ، پروتئین صنعت و لسیتین تولید می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =