هزار و ۳۳۵ متقاضی اقدام ملی مسکن در ایلام افتتاح حساب کردند

ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی ایلام از افتتاح حساب یک هزار و ۳۳۵ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در این استان خبر داد و گفت: تا کنون یک هزار و ۵۶۲ نفر آورده اولیه خود را تکمیل کرده اند.

علی‌اصغر کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی ایلام احداث ۱۰ هزار و ۵۳۰ واحد مسکونی را در دستور کار خود قرار داده که تا این لحظه ثبت نام ۱۴ هزار و ۹۲۰ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در استان به انجام رسیده است.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن بعد از ثبت نام اولیه و بررسی شرایط و صلاحیت آنها، لازم است در بانک مسکن حساب مخصوص این طرح را افتتاح کنند تا نسبت به واریز آورده نقدی برای خانه دار شدن در این طرح اقدام لازم را انجام دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: متقاضیانی که پیامک راه و شهرسازی استان را دریافت کرده اند و پس از مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مدارک خود را تهیه کرده اند، باید در مدت زمان تعیین شده (۱۵ روز پس از دریافت پیامک) برای پرداخت سهم آورده به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و بانک مراجعه کنند.

کاظمی در مورد دیگر متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که هنوز پیامک دریافت نکرده اند، گفت: این متقاضیان در مراحل بعدی پالایش احراز شرایط قرار دارند و به زودی برای انجام اقدام های مورد نیاز به آنان اطلاع رسانی می شود.

وی از ثبت نام مرحله سوم طرح مسکن ملی در هشت شهر مهران، هلیلان، چوار، دهلران، بدره، دره شهر، آبدانان و آسمان آباد در ماه جاری خبر داد و گفت: کلیه درخواست های متقاضیان در حال پایش و ارزیابی بوده و کسانی که واجد شرایط نباشند، در مراحل اولیه حذف خواهند شد.

بیش از ۹۰۰ هکتار از محدوده قانونی استان ایلام را بافت های فرسوده و ۲۳۰ هکتار را نیز سکونتگاه های غیر رسمی تشکیل می دهد که این میزان در مجموع ۳۰ درصد محدوده شهری این استان را شامل می شود.

طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =