تشریح سیره حضرت زهرا(س) جامعه را در برابر توطئه‌های فرهنگی بیمه می‌کند

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تشریح و تبیین سیره فاطمه زهرا(س) و نهادینه کردن فرهنگ فاطمی، جامعه را در برابر توطئه‌های فرهنگی دشمنان بیمه می‌کند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی روز یکشنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در گفت و گو با ایرنا، افزود: حضرت فاطمه (س) نزد مسلمانان، برترین بانوی جهان و برگزیده زنان عصر خویش بود که فضائل ایشان تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نبوده و در تمامی اعصار جریان دارد.
وی ادامه داد: حضرت فاطمه (س) قرآن ناطق بودند و افکار و سیره، روش زندگی و مبارزه‌های ایشان همانند قرآن کریم همواره و در همه عصرها تازه است و ‌هرگز رنگ کهنگی به خود نمی‌گیرد.
امام جمعه اراک دفاع از حق و معنویت را از بارزترین ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) دانست و اظهار داشت: آن بانوی بزرگوار همواره مدافع اسلام بود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار داشت: پیامبر اعظم (ص) از دختر خود به عنوان «سیده نساء العالمین» یا «سیده نساء اهل الجنه» یاد کرده اند و این یعنی فاطمه زهرا (س) سرور زنان جهان و سرور زنان بهشت است و این ویژگی بسیار مهم است.
وی اضافه کرد: رعایت حجاب و عفاف و حفظ ساختار خانواده از مسئولیت‌های مهم و خطیر زنان محسوب می شود و این مهم با الگوبرداری از سیره و روش حضرت زهرا(س) امکان پذیر است. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: حضرت زهرا (س) نه تنها به عنوان فرزند پیامبر(ص) بلکه به لحاظ ارزش بالای انسانی و قداست وجودی در نزد خداوند از جایگاه ویژه ای برخوردار است. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: ایام فاطمیه ‌فرصت مناسبی برای آشنایی و آگاه سازی مردم با زندگانی و شخصیت حضرت زهرا(س) است که به عنوان یک ضرورت معنوی در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

حضرت فاطمه زهرا(س) به روایات علمای شیعی در سوم جمادی‌الثانی سال یازدهم هجری قمری در مدینه به شهادت رسیدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =