بنیاد مسکن ۳۷۵ واحد مسکونی برای محرومان شیروان می‌سازد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: این بنیاد ۳۷۵ واحد مسکونی برای محرومان این شهرستان خراسان شمالی با استفاده از کمک‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره می‌سازد.

عزیز ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمامی سهمیه ابلاغی این شهرستان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند که ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره پنج درصد با بازپرداخت ۱۲ ساله به این افراد پرداخت می شود.

وی گفت: با توجه به محروم بودن بحش سرحد و قوشخانه ابتدا احداث واحدهای مسکن محرومان در این بخش ها آغاز می شود که طی یکسال آینده به پایان خواهد رسید.

ابراهیمی افزود: ساخت مسکن محرومان توسط بنیاد مسکن در راستای مقاوم‌سازی و بهسازی واحدهای مسکونی شهرستان می باشد که متراژ هر کدام از این واحدها ۶۰ متر مربع است که پروانه ساختمان، نقشه، نظارت، استعلام‌های اداری و بیمه این واحدها نیز رایگان است.

 رییس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: این بنیاد به عنوان دستگاه حاکمیتی در بخش روستایی مکلف به مقاوم سازی واحدهای مسکونی است که در سال های اخیر اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است.

به گفته وی اکنون ۱۸ هزار خانوار مشتمل بر ۶۸ هزار نفر از جمعیت شیروان در مناطق روستایی این شهرستان سکونت دارند.

مرکز شهرستان ۱۵۷ هزار نفری خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها