رییس فدراسیون اسکواش: لیگ برتر بهمن ماه آغاز خواهد شد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون اسکواش گفت: لیگ برتر اسکواش را به مناسبت دهه فجر از پانزدهم بهمن در بخش زنان و مردان آغاز می‌کنیم.

مسعود سلیمانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای دهه فجر برنامه‌های زیادی را در نظر گرفتیم و با برگزاری مسابقات جام ستارگان مردان در رشته پدل به پیشواز رفتیم. از ۱۱ تا ۱۳ بهمن هم جام ستارگان زنان در پدل برپا خواهیم کرد. در بخش مردان ۴۰ نفر شرکت کرده بودند و در بخش زنان هم همین تعداد خواهد بود. این مسابقات جایزه بزرگ و پاداش آن ۱۰ میلیون تومان و رنگینگ ملی دارد.

وی افزود: از ۶ بهمن هم مراسم کلنگ‌زنی در پروژه اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب را داریم که در بحث ایجاد، احداث، ساخت، مرمت و توسعه ۱۵ سالن، هتل وی‌آی‌پی و سالن شیشه‌ای سرمایه‌گذاری می‌شود و در واقع اسکواش خانه‌دار خواهد شد.  

رییس فدراسیون اسکواش عنوان کرد: به مناسب دهه فجر لیگ برتر زنان و مردان در رشته اسکواش را از ۱۵ بهمن برگزار خواهیم کرد. همچنین ۴۲ کورت اسکواش سه طرفه، ویژه پارک‌ها در ۴۲ روستای استان خراسان جنوبی به مناسبت چهل و دومین پیروزی انقلاب ایجاد می‌کنیم. تفاهم‌نامه‌ای چندجانبه با استانداری خراسان جنوبی و مدیرکل وزارت ورزش امضا کردیم و کار آن از امروز آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: ۲ مسابقه حرفه‌ای اسکوش را با رنگینگ جهانی و به میزبانی تهران در بخش مردان برگزار می‌کنیم. نخستین آن را نیروی دریایی ارتش  و دومی را بخش خصوصی با نظارت فدراسیون اسکواش برپا می‌کند. به دلیل کرونا فدراسیون جهانی از کشورها خواست تا این مسابقات را برگزار کنند و نتایج را برای آنان بفرستند تا در رنگینگ جهانی مدنظر قرار دهند. در این رقابت‌ها ۱۶ نفر از بهترین‌های اسکواش ایران شرکت خواهند کرد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: اردوهای تیم نوجوانان و جوانان در بخش پسران از ۲ هفته پیش به صورت مقطعی آغاز شد و هر هفته سه نفر از ملی‌پوشان در این اردو شرکت می‌کنند. در واقع هدف از برگزاری این اردو برای ایجاد انگیزه در این رده سنی بود و هر هفته کمک مربی و بازیکنان عوض می‌شوند و سرمربی و مدیر تیم ملی ثابت هستند. اردوی تیم دختران نیز از ۱۰ بهمن در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد و هر هفته چهار ملی‌پوش در اردو شرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: هفته گذشته نیز حق ثبت رنگینگ جهانی را که چهار میلیون تومان است به ملی‌پوشان پرداخت کردیم تا بتوانند عضویت را از فدراسیون جهانی بگیرند و رنکینگ آنان در این فدراسیون اعمال شود. از اقدامات دیگر نیز برگزاری دوره سطح یک مربیگری پدل با حضور سرمربی تیم ملی و رییس آموزش در بیرجند است و حدود ۴۰ نفر در این دوره حضور یافتند. همچنین دوره مربیگری و داوری سطح یک پدل در تهران نیز در اوایل بهمن برگزار خواهد شد.

رییس فدراسیون اسکواش ادامه داد: هفته اینده قرار است در کمیته انضباطی به اختلاف یک ورزشکار سابق ملی بانوان و باشگاه  دبیری تبریز رسیدگی شود تا حقی از طرفین ضایع نشود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =