زمان طلایی واکسیناسیون کرونا را از دست ندهیم

تهران - ایرنا- رییس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران گفت: زمان طلایی برای تهیه واکسن کرونا و واکسیناسیون را نباید از دست داد.

به گزارش روز شنبه انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران، محمد وجگانی افزود: این انجمن تلاش کرد تا ورود علمی به مباحث کووید ۱۹ داشته باشد زیرا بخشی از جنبه‌های ایمونولوژیک این بیماری و ویروس بسیار مهم است و در طول این مدت یک اطلاع رسانی عمومی برای جامعه علمی و پزشکی و عموم مردم داشتیم و همکارانمان نیز در برگزاری وبینارها در زمینه کووید ۱۹ فعال بودند.

وی با بیان این که عرصه پزشکی و سلامت تاکید بر مباحث پیشگیری و واکسیناسیون در مواجهه با بیماری کووید ۱۹ دارد، تصریح کرد: تهیه واکسن با استراتژی‌های مختلف در دستور کار دولت‌ها و شرکت‌های مختلف دنیا قرار گرفته است و بحث ما نیز تهیه واکسن و واکسیناسیون در کشور بوده که به عنوان دغدغه اصلی ایمونولوژیست ها مطرح است.

رییس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران اظهار داشت: اگر واکسیناسیون انجام شود، می‌تواند امیدی در کنار سایر روش‌های پیشگیری از جمله ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی در کنترل و مهار بیماری کووید ۱۹ باشد و نباید فرصت را از دست داد و خیلی از مواقع به بهترین نحو برنامه ریزی می‌کنیم اما در عمل با مشکل مواجه می‌شویم.

وجگانی یادآور شد: اگر از نظر برنامه ریزی تاخیر داشته باشیم در اجرا با مشکل مواجه خواهیم بود، زمان طلایی است و نباید آن را از دست بدهیم.

به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش وزارت بهداشت، حدود پنج و نیم میلیون دوز واکسن کووید۱۹  در قالب قرارداد مشترک تولید با یکی از کمپانی های صاحب نام جهانی و حدود ۲۰ میلیون دوز واکسن را از یکی از کمپانی های معتبر دیگر در دنیا به کشور تامین می شود.

هم اکنون ساخت واکسن در داخل کشور به خوبی پیش می رود و  از بین ۱۲ شرکت، حداقل ۴ شرکت جلوتر از بقیه هستند و سازمان جهانی بهداشت مراحل پیشرفت این شرکت ها را پذیرفته و یکی از آنها اجازه تست انسانی و مطالعات بالینی را گرفته و از هفته آینده تست انسانی آن آغاز می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش