۹۸ درصد از خانواده‌های شهدای مفقود استان همدان آزمایش دی ان ای دادند

همدان- ایرنا- نماینده کمیته جستجوی مفقودین در استان همدان اظهار داشت: نمونه برداری از دی‌ان‌ای ۹۸ درصد خانواده شهدای مفقود الجسد این استان انجام و در اختیار تهران گذاشته شده است.

بهرام دوست پرست روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یکی از شیوه های شناسایی هویت شهدای مفقود الجسد آزمایش از طریق نمونه دی .ان . ای است که در این راستا تیمی تشکیل شده و نمونه برداری از والدین، خواهر، برادر و فرزندان شهدا را انجام داد.

وی اضافه کرد: این نمونه ها در لابراتوری در تهران ذخیره شده است و هنگام کشف جسد شهدا، غربالگری و نمونه برداری از استخوان و تطبیق آن با نمونه های دریافت شده صورت می گیرد.

نماینده کمیته جستجوی مفقودین در استان همدان اضافه کرد: تاکنون با این شیوه هویت ۱۵ شهید مفقود الجسد که پیکر پاک آنها در استان همدان یا سایر استان ها دفن شده بودند شناسایی و به خانواده های آنها اطلاع رسانی شد.

دوست پرست اظهار داشت: به تازگی نیز پیکر پاک شهید گمنامی که در ملایر خاکسپاری شده بود شناسایی شد که این شهید اهل و ساکن کرمانشاه بود و این موضوع به خانواده وی اطلاع رسانی شده است.

وی با بیان اینکه شهید محمدیار محمودی از سربازان وظیفه لشکر ۲۱ حمزه ارتش جمهوری اسلامی است که در منطقه عملیاتی «زبیدات» به شهادت رسیده و پیکر مطهرش در منطقه جا مانده بود خاطر نشان کرد: هنگام تحقیق و تفحص در منطقه زبیدات که در ۳۰ کیلومتری خاک عراق است پیکر پاک این شهید پیدا شده بود.

به گفته وی پیکر مطهر ۲ نفر از شهدای گمنام در مردادماه سال ۹۴ با استقبال پرشور مردم ولایت مدار اسلام‌شهر آق گل ملایر تشییع و خاک‌سپاری شد.

دوست پرست افزود: با انجام آزمایش دی. ان.‌ای پس از نزدیک به ۶ سال مشخص شد پیکر یک نفر از این شهدا متعلق به شهید محمدیار محمودی است.

استان همدان هشت هزار شهید تقدیم این انقلاب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha