بازگشایی مجدد مدارس کرونای انگلیسی را شیوع می‌دهد

مشهد- ایرنا- رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: با توجه به خطر شیوع کرونای انگلیسی با بازگشایی دوباره مدارس به شدت مخالفیم و معتقدیم این کار موجب شیوع این بیماری می‌شود.

به گزارش روز شنبه سازمان نظام پزشکی مشهد دکتر علی بیرجندی‌نژاد افزود: در شرایطی که با گذشت چند ماه از اجرای طرح آموزش مجازی و ایجاد بسترها و شرایط لازم، دانش‌آموزان توانسته‌اند خود را با این نوع از آموزش‌ها وفق دهند بازگشایی مدارس حتی به صورت محدود نه تنها کمکی به برطرف کردن مشکلات آموزشی نخواهد کرد بلکه با شیوع بیشتر کرونا باعث ایجاد مشکلات و تبعات بیشتر برای دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌های آنان خواهد شد.
وی خطر شیوع کرونای انگلیسی را جدی خواند و ادامه داد: ویروس جهش‌یافتهی کرونا مُسری‌تر است و طبق مطالعات اولیه این ویروس در افراد زیر ۲۰ سال به ویژه کودکان بیشتر از کووید ۱۹ غیر جهش یافته بروز پیدا می‌کند.

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون ۲ میلیون کودک در جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که نیمی از این موارد طی یک ماه گذشته و به دنبال شیوع کرونای انگلیسی ثبت شده است بنابراین بازگشایی مدارس در هر مقطع تحصیلی حتی با رعایت پذیرش حداکثر ۱۰ نفر در هر کلاس نیز خطرناک خواهد بود.
بیرجندی‌نژاد شرایط آبی را برای مشهد متفاوت از سایر شهرها دانست و افزود: مشهد شهر زائرپذیری است و از این ‌رو شیوع ویروس در شهر با ورود مسافران می‌تواند به شدت افزایش یابد لذا رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و ممنوعیت‌های ورود به مشهد باید کمی متفاوت با سایر شهرها در نظر گرفته شود.
وی ضمن انتقاد از بازگشایی تالارها و استخرها گفت: اگر چه معیشت عده‌ای به این بازگشایی گره خورده است اما نباید فراموش کرد که در اواسط تابستان و اوایل پاییز با بازگشایی‌ها و برداشتن محدودیت‌ها شیوع بیشتر کرونا را شاهد بودیم. 
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد ضمن قدردانی از همراهی و همکاری آستان قدس‌رضوی در کنترل بیماری کرونا و اقداماتی چون توزیع ماسک در مبادی ورودی حرم مطهر امام رضا (ع) گفت: به خاطر برداشته شدن ممنوعیت ورود به شهرهای آبی به احتمال زیاد در روزهای آینده با افزایش حجم ورودی زائران بارگاه منور رضوی رو به رو خواهیم شد که مساعدت و همراهی بیشتر مجموعه آستان قدس رضوی به خصوص در کنترل اجتماعات بارگاه رضوی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این رابطه ضروری است.
بر طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۸۳ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۶۲۱ تن رسیده است.

بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و  ۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۶۳۱ نفر بستری شده اند و با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۹۵ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها