اورژانس خمین به امکانات تشخیصی پیشرفته بیماری قلبی تجهیز شد

خمین - ایرنا - سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: مرکز اورژانس این شهرستان به چهار دستگاه تله مدیسین به منظور گرفتن نوار قلب بر بالین بیمار در ماموریت‌های پیش بیمارستانی تجهیز شد.

«اسماعیل تیرانی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تله مدیسین ، عمل مراقبت پزشکی با استفاده از ارتباطات صوتی تصویری است و این عمل شامل نگهداری، مراقبت، تشخیص، مشاوره ، معالجه و انتقال داده های پزشکی و مسائل آموزشی است.

وی اظهار داشت: با این دستگاه زمینه گرفتن نوار قلب بر بالین بیمار حتی در منزل و ارسال لحظه‌ای به سازمان اورژانس کشور و مشاهده نوار قلب توسط متخصصان قلب مقیم در سازمان اورژانس کشورفراهم می‌شود.

وی بیان کرد: با استفاده از دستگاه تله مدیسین که به روزترین دستگاه ساخت داخل کشور است در لحظه نیاز بیماران با استفاده از فناوری روز دنیا نوار قلب بیماران قلبی را گرفته و بر بالین بیمار نوار قلب به رویت پزشکان متخصص قلب مقیم در سازمان اورژانس کشور رسانده می‌شود تا در صورت نیاز به اقدامات درمانی لازم با هماهنگی های صورت پذیرفته شهروندان به مراکز تخصصی قلب در استان اعزام شوند.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشکده علوم پزشکی خمین هدف از خرید این دستگاه را حفظ زمان در بیماران قلبی عنوان کرد.

تیرانی گفت: برای خرید چهار دستگاه تله مدیسین یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی یادآور شد: مرکز فوریت‌های پزشکی این شهرستان با ۲۳ نیروی عملیاتی دارای یک مرکز اپراتوری، یک پایگاه شهری، سه پایگاه جاده‌ای و چهار دستگاه آمبولانس فعال است.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها