افزایش مناطق آبی کرونایی در خراسان رضوی به ۲۵ شهرستان

مشهد- ایرنا- تعداد شهرستانهای با وضعیت آبی از لحاظ شیوع کرونا در خراسان رضوی بر اساس جدیدترین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ۲۵ شهرستان افزایش یافت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس رنگ‌بندی رسمی شهرستانهای کشور بر طبق گزارش ۲۷ دی ماه وزارت بهداشت، هم اکنون هشت شهرستان استان خراسان رضوی در وضعیت زرد قرار دارند.
دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: شهرستانهای با وضعیت زرد خراسان رضوی عبارتند از باخرز، تربت‌حیدریه، خلیل‌آباد، فریمان، کاشمر، کوهسرخ، گناباد و نیشابور و شهرستان مشهد و سایر شهرستانهای دیگر خراسان رضوی در وضعیت آبی قرار دارند.
وی اضافه کرد: بر طبق گزارش وزارت بهداشت، خطر کرونا در وضعیت زرد، متوسط است و فقط سطح شغلی چهار تعطیل است و قوانین وضعیت آبی و زرد شبیه هم است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در وضعیت نارنجی به معنای پرخطر، سطح شغلی ۳ و ۴ تعطیل خواهد بود و در وضعیت قرمز که به مفهوم خیلی پرخطر است همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود.
رحیمی افزود: خروج خودروهای بومی از شهرستانهای نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیر بومی به شهرستانهای نارنجی و قرمز ممنوع است.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بر طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۸۳ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۶۲۱ تن رسیده است.

بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و  ۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۶۳۱ نفر بستری شدند و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۹۵ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها