کتاب «لاله‌های آسمانی » در مهریز رونمایی شد

یزد - ایرنا- کتاب « لاله‌های آسمانی » در آستانه برگزاری دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد جمعه‌شب با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مردم شهر مهریز رونمایی شد.

این کنگره اوایل اسفند ماه ۱۳۹۹ در استان یزد برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، این کتاب شامل بخش‌هایی از وصیت سرداران و  ۳۱۳ شهید سرفراز انقلاب اسلامی  شهرستان مهریز است و حامد پارسا یکی از نویسندگان این اثر با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیج ناحیه مقاومت منطقه آن را به رشته تحریر درآورده است .

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مهریز گفت: تاکنون پنج کتاب در حوزه شهید و شهادت در این شهرستان چاپ و منتشر شده است و تبیین و انعکاس خاطره و وصیت شهدا در قالب کتاب محور فعالیت های فرهنگی این نهاد است .

احمد خانجانی در حاشیه در مراسم یادشده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی نویسندگان و علاقه‌مندان برای همکاری در این اقدام مهم و ضروری می‌توانند با  بنیاد شهید و ایثارگران همکاری کنند که اقدام لازم بر حسب ضرورت به عمل می‌آید.  

بعد از دفاع مقدس تاکنون ۴۰۰ جلد کتاب در این حوزه با همکاری رزمندگان بسیجی و سپاهی و پیگیری نویسندگان مختلف در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس در استان یزد چاپ شده است .

بر اساس آمار موجود پنج میلیون ایرانی در جنگ تحمیلی شرکت کردند که از این تعداد افزون بر ۲۲۰ هزار نفر به شهادت رسیدند. از میان شهدای جنگ تحمیلی، ۱۶ هزار نفر در جریان بمباران مناطق مسکونی و بقیه در جبهه های نبرد شهید شدند.

 در دفاع مقدس ۸۵ هزار نیروی بسیجی ، ۴۸ هزار ارتشی ،  ۳۳ هزار دانش آموز ،سه هزار و ۵۰۰ دانشجو ، ۸۸ مسیحی، ۱۸ کلیمی و ۹ زرتشتی در دفاع از خاک میهن شهید شدند و ۲ هزار تبعه غیرایرانی نیز با حضور در جبهه های نبرد در مقابل عراق به شهادت رسیدند.

 استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ،۵۰ هزار رزمنده  و ۳۲۰ هزار بسیجی سازماندهی شده دارد.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =