سناتور گراهام : نبودن ترامپ در مراسم تحلیف بایدن بهترین گزینه است  

تهران - ایرنا - سناتور جمهوری خواه لیندسی گراهام با استقبال از شرکت نکردن دونالد ترامپ در مراسم تحلیف جو بایدن رئییس جمهوری منتخب آمریکا گفت که شاید این تصمیم با توجه به شرایطی که داریم، بهترین گزینه باشد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شبکه تلویزیونی سی ان ان، سناتور گراهام از متحدین دیرین ترامپ گفت: فکر می کنم که رئیس جمهوری همچنان جایگاه مهمی در حزب جمهوریخواه دارد و من از ترامپ درخواست کرده ام که از قدرت به صورت عاقلانه استفاده کند.

وی که در روزهای اخیر حمایت ویژه ای از ترامپ به نمایش گذاشته است با تصمیم دموکرات ها برای استیضاح مجدد رئیس جمهوری بشدت مخالفت کرد، اما از ترامپ به دلیل تحریک هواداران برای هجوم به ساختمان کنگره در ششم ژانویه (۱۷ دی) انتقاد کرد.

سناتور ایالت کارولینای جنوبی افزود که اوایل این هفته با ترامپ به تگزاس سفر کرده و دوست داشته تا وقت خود را با رئیس جمهوری بگذراند.

گراهام گفت: می خواستم زمانی که ترامپ از امنیت مرزها سخن می گفت من آنجا باشم.

این سناتور جمهوریخواه خاطر نشان کرد که ترامپ دوست او است اما آنچه او در ششم ژانویه انجام داد در بسیاری از موارد اشتباه بود، من نمی خواهم با اقدامات آشوبگران جنبش از بین برود.

حامیان ترامپ  با ادعای ایجاد تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به ساختمان کنگره حمله کردند و در این یورش خشونت طلبانه ۶ نفر جان خود را از دست دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار جهان