۲۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۲:۰۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84186819
۰ نفر

برچسب‌ها

هزاران گارد ملی در واشنگتن مستقر می‌شوند

تهران- ایرنا- ارتش آمریکا اعلام کرد که برای حفظ امنیت مراسم تحلیف جو بایدن رییس جمهوری منتخب بیش از ۲۵ هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن مستقر خواهند شد.

به گزارش ایرنا، نشریه هیل بامداد شنبه نوشت، ارتش آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که پنتاگون مجوز اعزام بیش از ۲۵ هزار نیروی گارد ملی برای حمایت از ماموریت نیروهای فدرال اجرای قانون و امنیت مراسم تحلیف را صادر کرده است.

پیش از این مجوز، استقرار تنها ۲۰ هزار نیرو در واشنگتن مورد تایید پنتاگون قرار گرفته بود که با درخواست ارتش پنج هزار نیرو نیز به آنان افزوده شد.

مجوز استقرار ۲۵ هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن در حالی صورت می گیرد که هم اکنون ارتش آمریکا برای مقابله با یک جنگ تمام عیار در شبه جزیره کره، حدود ۲۸ هزار نیروی نظامی در پادگان های کره جنوبی مستقر کرده است.

مقامات دفاعی و پلیس آمریکا در تلاشند تا با توجه به شورش ۶ ژانویه (۱۷ دی) که پایتخت آمریکا را در بر گرفته بود و تعدادی کشته یا زخمی شدند به افزایش نگرانی‌های امنیتی پیرامون مراسم تحلیف جو بایدن در هفته آینده بپردازند.

در اوایل هفته جاری پنتاگون به گارد ملی که وظیفه محافظت از واشنگتن را بر عهده گرفته اجازه داد تا در مقابل تهدیدهای معتبر مبنی بر خشونت از سوی شبه نظامیان و گروه‌های افراطی از سلاح‌های کشنده استفاده کند.

قبل از شورش ۶ ژانویه، مقامات فدرال عمداً تلاش کرده بودند تا نقش نظامیان را در پاسخ به اعتراضات محدود کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار جهان