۴ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت آبی کرونا قرار گرفت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: چهار شهرستان کوهرنگ، بن، سامان و خانمیرزا از وضعیت زرد به وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا تغییر کرد.

به گزارش ایرنا،بر اساس مصوبات ستاد کشوری کرونا وضعیت آبی نیز به رنگ بندی‌های قبلی اضافه شده است و بر این اساس شهرها از وضعیت زرد (خطر متوسط) به وضعیت آبی یا کم خطر می‌روند و سپس در صورت تداوم شرایط مناسب، به رنگ سفید وارد می‌شوند.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶ شهرستان شهرکرد، بروجن، فارسان، اردل، لردگان و کیار نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

وی با بیان اینکه طی سه روز اخیر مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا در استان به صفر رسیده است، تصریح کرد: با این وجود پس از آنکه بیماران سرپایی و بستری طی ۲ ماه اخیر از کاهش چشمگیری برخوردار شد اما در روزهای اخیر تعداد بیماران سرپایی در استان رو به افزایش است و چنانچه کنترل نشود می‌تواند نگران‌کننده شود.

شیرانی، اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را از مهمترین عوامل کاهش شیوع کرونا در استان دانست و گفت: با اجرای این طرح ۷۸ درصد از موارد بستری و بیش از ۶۰ درصد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان کاهش پیدا کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون در استان شناسایی شده است، اظهار داشت: درصد بهبودی بیماران در استان ۷۵ درصد و درصد مرگ و میر ۳ درصد است که در مقایسه با کشور که ۶۹ درصد بهبودی و ۵ درصد مرگ و میر اعلام شده در وضعیت بهتری قرار داریم.

شیرانی با تاکید بر رفع تدریجی محدودیت‌های مشاغل گروه‌های سه و چهار ، خاطرنشان کرد: اگر چه در خصوص کاهش شیوع ویروس کرونا در وضعیت با ثباتی قرار داریم اما هرگونه غفلت و یا تعجیل در بازگشایی‌ها می‌تواند شیوع کرونا را افزایش دهد از همین رو باید همچنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه‌ای به کار گرفت.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha