۲۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۲
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84186736
۱ نفر

برچسب‌ها

درگیری مسلحانه در سبزوار زخمی برجای گذاشت

سبزوار- ایرنا- فرمانده انتظامی سبزوار گفت: درگیری مسلحانه عصر جمعه در اطراف شهر سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی منجر به جراحت سه نفر از طرفین این درگیری شد.

سزهنگ حسین بیات‌مختاری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: گفت: طرفین نزاع مسلحانه در منطقه‌ای خارج از شهر سبزوار با استفاده از سلاح شکاری ساچمه‌ای با یکدیگر درگیر شده بودند. 

وی به جریان تحقیقات مراجع انتظامی و نظامی برای روشن شدن هویت افراد و علت این درگیری مسلحانه اشاره و بیان کرد: تاکنون هفت نفر در ارتباط با این درگیری مسلحانه در سبزوار دستگیر شده‌اند.

یک منبع مسوول در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تکنسینهای اورژانس در پی این حادثه بلافاصله سر صحنه حاضر شدند اما پیش از آن مجروحان با دو خودروی شخصی به بیمارستان امداد شهید بهشتی سبزوار منتقل شده بودند. 

وی افزود: یک نفر از سه مجروحی که به بیمارستان منتقل شدند دیشب بخاطر شدت جراحت جان باخت. یک مجروح دیگر این حدثه نیز هم‌اینک در بخش مراقبتهای ویژه تحت درمان قرار دارد. 

شهر ۲۴۷ هزار نفری سبزوار در فاصله ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد، از جمله شهرهای میانی محسوب می‌شود که با معضل حاشیه‌نشینی مواجه است بطوری که رتبه دوم حاشیه‌نشینی را پس از مشهد در استان خراسان رضوی دارد.

۲۲۰ هکتار از وسعت سه هزار و ۷۵۴ هکتاری شهر سبزوار سکونتگاه غیررسمی یا منطقه حاشیه‌نشین محسوب می‌شود. 

نزدیک به ۳۰ هزار نفر از جمعیت این شهر در سکونتگاههای غیررسمی که دور تا دور آن را فراگرفته سکونت دارند. محدوده شرق "کال عیدگاه" بزرگترین کانون اسکان غیررسمی در شهر سبزوار هم از نظر جمعیت و هم وسعت محسوب می‌شود. 

امسال تاکنون دو مورد درگیری مسلحانه دیگر در ماههای خرداد و مرداد در محلات سبزوار رخ داده که چهار جانباخته بر جای گذاشتند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها