۲۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84186706
۷ نفر

برچسب‌ها

آمریکا تحریم های جدیدی علیه کوبا اعمال کرد

تهران- ایرنا- وزارت خزانه داری آمریکا جمعه شب به بهانه نقض حقوق بشر وزارت کشور کوبا را به فهرست تحریم های این کشور اضافه کرد.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، دولت ترامپ که تنها پنج روز دیگر مسند قدرت در کاخ سفید را بر عهده ندارد، وزارت کشور کوبا و وزیر آن را به ادعای اتهامات نقض جدی حقوق بشر در لیست تحریم ها قرار داد. 

دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد در اجرای دستور اجرایی دونالد ترامپ در دسامبر (دی ماه) ۲۰۱۷ در مورد هدف قراردادن عاملان جدی نقض حقوق بشر و فساد در سراسر جهان وزارت کشور کوبا به همراه "لازارو آلبرتو آلوارز کازاس" وزیر آن در لیست تحریم ها قرار گرفته اند. 

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد که دولت کوبا سابقه طولانی در نقض حقوق بشر دارد. 

وی افزود: ایالات متحده با استفاده از تمام ابزارهای خود رسیدگی به وضعیت وخیم حقوق بشر در کوبا و سایر نقاط جهان ادامه خواهد داد. 

واشنگتن که به رغم قوانین بین المللی در تعیین حدود و مرزها، منطقه آمریکای لاتین را حیاط خلوت خود می‌داند، همواره با سیاست‌های خصمانه و مداخله جویانه درصدد ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در کشورهای چپ‌گرای این منطقه برآمده و نفرت عمومی جوامع آمریکای لاتین را نسبت به این رویکرد خود برانگیخته است.

تحلیل گران و کارشناسان پیشتر هشدار دادند که آمریکا همواره کوبا را هدف یک طرح جنگ رسانه‌ای در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در جهت کودتای نرم علیه هاوانا قرار داده است. این بخشی از یک ساز وکار دخالت خارجی غیرمستقیم علیه کوبا بوده که توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا ایجاد شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =