گسترش همکاری‌های تهران و باکو در حوزه حمل و نقل ریلی بررسی شد

  باکو – ایرنا – در دیدار روز جمعه " سید عباس موسوی " سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و " جاوید قربان اف " رییس شرکت دولتی راه آهن جمهوری آذربایجان زمینه گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه حمل و نقل ریلی بررسی شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت دولتی راه آهن جمهوری آذربایجان، قربان اف در این دیدار در باره ظرفیت‌های حمل‌و نقلی و لجستیکی جمهوری آذربایجان گزارشی ارایه و ابراز اطمینان کرد که همکاری‌های دو کشور در این زمینه  بیش از پیش توسعه یافته و سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو نیز  کمک‌های خود ر ا در این باره دریغ نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز پیروزی جمهوری آذربایجان در جنگ اخیر در قره باغ را تبریک گفت و اعلام کرد که  ایران  همواره از موضع  عادلانه  جمهوری آذربایجان مبتنی بر اصول و موازین حقوق بین‌المللی حمایت  کرده است .

موسوی با اشاره به این که پس از آغاز ماموریت خود به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو، در یک  مدت کوتاه در چند  مذاکرات در سطح  گروه‌های کاری مربوط به پروژه‌های حمل و نقل ریلی حضور داشته  است، گفت که در راستای اتمام این پروژه‌ها کمک‌های لازم را انجام خواهد داد.

سفیر کشورمان همچنین علاقه‌مندی شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در بازسازی سرزمین‌های آزاد شده جمهوری آذربایجان در قره‌باغ را اعلام کرد.

 در این  دیدار در باره اهمیت راهبردی کریدور شمال - جنوب از لحاظ همکاری‌های بین‌المللی در حوزه حمل‌ونقل و نیز شرایط اجرای طرح  راه آهن رشت – آستارا تبادل نظر شد.

همچنین اعلام شد که کریدور شمال – جنوب نه تنها برای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه بلکه در توسعه دیگر کشورهای منطقه که با اجرای عملیات صادرات و واردات از طریق این مسیر حجم گردش تجاری خود را افزایش می‌دهند، نقش مهمی خواهد داشت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha