لندن میزبان نشست آتی سران گروه هفت؛ بدون حضور و جنجال های ترامپ

لندن – ایرنا – نشست آتی سران گروه هفت بر اساس بیانیه ‌ی دفتر نخست وزیری انگلیس ۲۱ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ به صورت حضوری در این کشور برگزار می‌شود. نشستی که می تواند فرصتی برای بازگشت آمریکا به برخی از پیمان های بین المللی باشد که ترامپ از آن خارج شده است.

به گزارش ایرنا از دفتر نخست وزیری انگلیس، این نشست با حضور رهبران کشورهای فرانسه، آلمان، کانادا، ایتالیا، ژاپن، آمریکا، اتحادیه اروپا و انگلیس به عنوان میزبان، در منطقه توریستی کورنوال واقع در جنوب غرب انگلیس منعقد خواهد شد. سران کشورهای استرالیا، هند و کره جنوبی نیز به عنوان مهمان به این نشست دعوت شده‌اند.

بر اساس این گزارش، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از برگزاری این نشست برای پرداختن به چالش‌های مشترک جهان از مقابله با ویروس کرونا تا تغییرات اقلیمی، مسائل تجاری، فناوری و علمی استفاده خواهد کرد. وی در اظهار نظری بیان داشت که مشتاقانه منتظر استقبال از رهبران جهان در این نشست است.

علاوه بر این لندن قصد دارد تا از فرصت ریاست بر گروه ۷ جلسات متعددی را در طول سال در سطح وزرا برگزار کند. رایزنی درباره طیف مختلفی از مسائل اقتصادی، تجاری، زیست محیطی، فناوری و توسعه و سیاست خارجی از جمله اهداف برگزاری این نشست‌ها عنوان شده است.

دولت انگلیس امیدوار است بتواند تا آن زمان همه‌گیری ویروس کرونا را که به شکل انفجاری  در این کشور در حال گسترش است، مهار کند. انگلیس در زمان حاضر به کانون شیوع گونه‌های مختلف کرونا تبدیل شده و آمار مبتلایان به این ویروس غوغایی به پا کرده است. افزون بر ۵۰ کشور جهان از ترس شیوع این بیماری مرزهای خود را به روی انگلیس بسته‌اند.

در این شرایط انگلیس قرار است اجلاس آتی تغییرات آب و هوایی را نیز در ماه نوامبر میزبانی کند. این اجلاس قرار بود سال گذشته برگزار شود که به دلیل همه‌گیری کرونا به تعویق افتاد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار جهان