اخبار کوتاه از گچساران

گچساران - ایرنا- فرمانده انتظامی گچساران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۶ میلیارد ریال کالای قاچاق شامل وسایل صوتی و تصویری،مواد خوراکی و لوازم خانگی در این شهرستان کشف شده است.

سید محمد موسوی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا ۲۳۶ دستگاه خودروی سبک وسنگین در گچساران توقیف و تعداد ۴۲۱ که در زمینه کالای قاچاق فعالیت داشتند نیز دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه پدیده کالای قاچاق خسارت های فراوانی به تولید داخلی وارد می کند تاکید کرد: مبارزه با این پدیده از اولویت های پلیس در سال جهش تولید است.

برگزاری مانور اضطراری

مانور شرایط اضطراری سطح یک با ابتکار اداره HSE براساس فرآیند تخصصی ، برنامه مدار و نظام مند با حضور مدیران و مسئولان واحدهای مرتبط با موضوع شکستگی خطوط لوله صادراتی و نشت نفت و آتش سوزی در تلمبه خانه گوره برگزار شد.

در این مانور عملیاتی با به کارگیری ظرفیت های موجود و سرعت عمل بالا کنترل نشت نفت و اطفای حریق خطوط صادراتی ورودی تلمبه خانه گوره با موفقیت صورت گرفت.

در اجرای این مانور واحدهای مختلف شامل HSE، عملیات بهره برداری،حراست ،بهداشت و درمان و روابط عمومی همکاری داشتند.

رییس اداره HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران درباره این مانور اظهار داشت : صیانت از سلامت کارکنان ، اطمینان از تداوم تولید نفت و ارسال آن به مبادی صادرات در شرایط بروز حادثه ، ضرورتی است که با دانش ،تخصص و تجربه کافی کارکنان در برخورد با حوادث بدست می آید.

 شهباز صفری تصریح کرد : انجام مانورهای مختلف در حوزه HSE و بهره گیری از نتایج اجرای آن در شرایط واقعی ، بخشی از ابزار لازم برای ارتقای آمادگی تیم های واکنش دهنده به ویژه تیم های عملیاتی بهداشت،درمان و HSE است.

رئیس اداره HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در ادامه گفت : پس از اعلام نشت نفت و آتش سوزی فرضی و به صدا در آمدن آژیر خطر ،بلافاصله تیم واکنش در شرایط اضطراری تشکیل جلسه داده و طبق برنامه ریزی همه تیم های واکنش دهنده وارد عمل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها