روز دوم هفته هشتم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

گنبدکاووس - ایرنا - روز دوم و پایانی هفته هشتم کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۵۹ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور به مسافت هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۴۵۰ متر عصر امروز جمعه بدون حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی هیات سوارکاری گنبدکاووس، در دور نخست روز دوم هفته هشتم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس، اسب‌های سه سال نژاد ترکمن (maiden) به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "دلبر آقبند" زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های "یل قیز صوفیان" و "گیلدا وحدانی" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار و ۲۰۰ متر ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد (maiden) برگزار شد، اسب "لاو هج" اول شد و اسب‌های "نمسیس" و "بای بای بوی" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب "ونوم" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "بلک آی" و "عدنان خان" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز دوم و پایانی هفته هشتم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس که به مسافت هزار و ۲۰۰ متر و ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد کلاس پنج برگزار شد، اسب "لیدی مامبو" سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های "تاواتال" و "ماسانیا" به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های نژاد دوخون بیش از چهار سال کلاس یک به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "ستی دنسر" اول شد و اسب‌های "سامین" و "هاکتان"  به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پایانی روز دوم هفته هشتم مسابقات کورس زمستانه گنبدکاووس نیز که با رقابت اسب‌های نژاد دوخون بیش از چهار سال کلاس ۶ به مسافت هزار و ۴۵۰ متر برگزار شد، اسب "فرگل" به مقام قهرمانی رسید و اسب‌های "آدر" و "آتلان تای" به ترتیب به مقام دوم و سوم رسیدند.

برگزار کنندگان روز دوم و پایانی هفته هشتم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس مبلغ یک میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده بودند که به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم ۶ دور برگزار شده این روز پرداخت می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =