امام جمعه نجف:منتظر فروپاشی آمریکا، زوال اسرائیل و پایان آل سعود باشید

بغداد – ایرنا- امام جمعه نجف اشرف تحریم های اخیر دولت آمریکا علیه نهادهای ایرانی را "بسیار احمقانه" توصیف کرد و گفت که باید منتظر فروپاشی آمریکا، زوال رژیم صهیونیستی و پایان عمر آل سعود بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «صدر الدین قپانچی» امام جمعه نجف اشرف در خطبه های امروز (جمعه)  گفت: آمریکا به سمت فروپاشی حرکت می کند و به کشوری تبدیل شده که در آن یکدیگر را می کشند.

وی افزود: ترامپ منتظر دادگاهی شدن در آمریکا است زیرا به نقض قوانین و دعوت به اغتشاش متهم شده است.

قپانجی گفت: "ترامپ مهدور الدم است زیرا هزاران نفر از ما را به قتل رسانده است و هر مسلمان با وجدانی مامور تعقیب او است و ترامپ در صدر تروریست های جهان قرار دارد. "

وی خطاب به نمازگزاران گفت: ای مردم، منتظر انحلال آمریکا و زوال اسرائیل و پایان آل سعود باشید.

امام جمعه نجف همچنین به اقدام اخیر دولت آمریکا در گنجاندن نام «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی و «ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای این سازمان در فهرست تحریمی خود واکنش نشان داد و گفت: این اقدام، افتخاری برای ما است زیرا بیانگر ترس و وحشت آمریکا از جوانان ما است و بر عزت و اعتبار شخصیت های ما می افزاید.

قپانجی همچنین به تحریم های اخیر آمریکا علیه نهادهای ایرانی اشاره کرد و گفت: عجیب است که آمریکا ۱۶ نهاد از جمله آستان قدس رضوی و شرکت تولید کننده واکسن کرونا در ایران را در فهرست تحریم های خود قرار داد. این اقدامات (آمریکا)، بسیار احمقانه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار جهان