۲۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84186535
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونای برزیلی به انگلیس رسید

لندن - ایرنا - یک ویروس‌شناس برجسته انگلیسی به رغم ادعای دولت این کشور اعلام کرد که گونه بشدت خطرناک و مهلک ویروس کرونا با منشاء برزیل در این کشور شناسایی شده است.

به گزارش ایرنا، «وندی بارکلی» عضو ارشد کنسرسیوم ملی ویروس‌شناسی انگلیس که بر روند جهش ویروس کرونا در این کشور نظارت دارد، روز جمعه در یک نشست پزشکی در لندن بیان داشت: کرونای برزیلی دو گونه دارد که یکی از آن‌ها در انگلیس شناسایی شده است.

وی در این نشست که به طور گسترده در رسانه‌های این کشور بازتاب یافت عنوان کرد که این گونه اولین بار در ژاپن شناسایی شد، اما گونه دیگری هم در برزیل شایع است. "بارکلی" عنوان کرد که این ویروس احتمالا پیش تر پدید آمده بود و اینک «با دقت ردیابی خواهد شد».

این درحالی است که ساعاتی پیش وزیر حمل و نقل انگلیس در گفت‌ و گو با شبکه چهار رادیو بی‌.بی.سی گفته بود از وجود کرونای برزیلی در این کشور با خبر نیست. وی یادآور شد که از صبح امروز تمام پروازها از آمریکای جنوبی، پرتغال، پاناما و کیپ ورد به این کشور متوقف شده است.

دانشمندان نگرانند که واکسن کرونا در برابر گونه جدید این ویروس مقام نباشد. همچنین برخی شواهد نشان می‌دهد افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند در برابر گونه جدید مصونیت ندارند.

تحقیقات در «مانائوس» مرکز ایالت آمازوناس برزیل که این ویروس در آنجا جولان می‌دهد بیانگر آن است که ۷۰ درصد مردم این منطقه دوباره به این ویروس مبتلا شده‌اند. دانشمندان معتقدند سطح پروتئینی ویروس جدید به گونه‌ای تغییر شکل داده که شناسایی آن توسط سیستم ایمنی بدن افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند عمل نکند.

این تحولات درحالیست که شیوع کرونا در انگلیس با انواع مختلفی که تاکنون شناسایی شده غوغایی به پا کرده و این کشور از دوشنبه هفته گذشته در قرنطینه سراسری به سر می‌برد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha