شهرستان همدان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه ۳ شهرستان استان در وضعیت آبی کرونا قرار داشتند، گفت: با اقدامات مطلوب انجام شده و همراهمی موثر مردم، شهرستان همدان نیز با بهبود شرایط از وضعیت زرد خارج و در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت.

"براساس اعلام ستاد ملی کرونا، رنگ آبی نشانه کم خطر، رنگ زرد خطر متوسط، رنگ نارنجی وضعیت پرخطر و رنگ قرمز نشانه وضعیت خیلی پرخطر است".

دکتر «محمد طاهری» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برهمین اساس درحال حاضر، ۴ شهرستان همدان، اسدآباد، بهار و فامنین در وضعیت آبی و ۶ شهرستان دیگر استان همدان در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

وی افزود: با شناسایی هشت بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان همدان به ۹ هزار و ۹۴۶ بیمار رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: همچنین با فوت ۲ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار  جانباختگان بیماری کووید ۱۹ استان همدان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون به یک هزار و ۴۴۰ نفر رسید.

به گفته وی، تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۹ مورد بوده که از این تعداد ۳۹ نفر در بخش عادی بستری شدند.

دکتر طاهری اظهار داشت: ۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۹ بیمار نیز وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۶۲، بهار ۵۶۹، تویسرکان ۶۱۷، رزن ۴۰۵، درگزین ۱۷۶، فامنین ۱۷۳ و کبودراهنگ ۶۳۰ نفر بوده است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۸۵۶ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۰۶ در نهاوند و سه هزار و ۷۸۴ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =