کمیسیون اصل نود مطالبات کتابداران را پیگیری می‌کند

تهران-ایرنا- رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از پیگیری مطالبات کتابداران خبر داد و گفت: در این خصوص با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مکاتباتی صورت گرفته است.

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر درباره مطالبات کتابداران از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اشاره به درخواست‌هایی که از اسفند سال گذشته مطرح شده است، گفت: به تعبیر رهبر عزیز و کتاب خوان انقلاب، «نفس کتابداری، یک کار انسانیِ فرهنگیِ برجسته‌ای است و کتابدار صرفاً آن کسی نیست که خدمتِ آوردن و دادن کتاب را به عهده میگیرد؛ کتابدار میتواند منبع و منشأ و مرجعی باشد برای راهنمائی مراجعه کنندگان به کتاب» و با این دیدگاه معتقدم کلید توسعه فرهنگ، کتاب است و حاکمیت باید نسبت به توسعه آن ورود کند.

وی افزود: بر اساس وظیفه نمایندگی و همچنین ریاست کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی که می بایست پاسخگوی شکایات مردمی از دستگاه ها باشم؛ پیگیری مشکلات و مطالبات کتابداران را در اولویت کاری خود قرار دادم و در طول این سال ها همواره مدافع حق و حقوق کتابداران و کتابخانه های عمومی بوده ام. 

پژمانفر گفت: در مجلس یازدهم به عنوان رییس کمیسیون اصل نود شکایت های کتابداران را با دقت مطالعه کردم و پس از بررسی و دریافت مستنداتی؛ مکاتباتی را بر مبنای آن با نهاد کتابخانه های عمومی کشور داشتم و منتظر پاسخ نهاد کتابخانه های عمومی برای پیگیری های بعدی هستم. 

این نماینده مجلس کتابداران را قشری مظلوم در جامعه دانست که سال ها خالصانه خدمت کرده اند و اضافه کرد: این حجم از تماس ها، پیام ها و اعتراضات نشان دهنده عمق فشار ناشی از مشکلات معیشتی است. از کتابداران تقاضا می کنم همچون همیشه با صبوری، فعالیت هایشان را با انگیزه مضاعف ادامه دهند و اطمینان داشته باشند که به امید خدا پیگیر افزایش حقوق شان تا حصول نتیجه خواهم بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار فرهنگ