امام جمعه موقت شیراز: سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی پذیرفتنی نیست

شیراز- ایرنا- امام جمعه موقت شیراز گفت: اینکه برخی افراد از شرایط تحریم سوءاستفاده نمایند، ارز ۴۲۰۰ تومانی بگیرند و اجناسی را وارد کنند و به چند برابر قیمت به دست مردم برسانند، پذیرفتنی نیست.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محمودی ۲۶دی‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: امیدواریم که مجلس انقلابی به شدت درباره این موضوع حساسیت نشان دهد.

وی با اشاره به روند بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که دولت در این زمینه شرح صدر به خرج دهد و در کنار آن، مجلس وظیفه نظارتی خود را با تعامل دوطرفه انجام دهد.

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۰ باید کمترین وابستگی به نفت را داشته باشد، گفت: این بودجه باید بتواند مشکلات معیشتی اقشار آسیب‌پذیر را حل کند.

محمودی همچنین از  قوه مجریه و قوه مقننه درخواست کرد که با تعامل و حضور بین مردم تصمیماتی واقعی‌تر و کارگشاتر برای حل مشکلات مردم اتخاذ کنند.

حمایت از اقتصاد داخلی راهکار برون‌رفت از بحران‌ است

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری ابراز کرد: نگاه به درون و حمایت از  اقتصاد داخلی مهمترین راهکار برای جامعه است تا با تحریم خللی در امور اقتصادی کشور پدیدار نشود.

امام جمعه موقت شیراز افزود:رهبری ویژگی‌های مدیران انقلابی را ساده‌زیستی و پای کار بودن برشمرده‌اند و ضروری است مدیران این مهم را در دستور کار قرار دهند و انقلابی به میدان بیایند تا مشکلات مردم و کشور رفع شود.

رسانه‌ها درباره واکسن کرونای ساخت داخل اطلاع‌رسانی کنند

امام جمعه موقت شیراز اظهار داشت: باید به واکسن کرونا ساخت داخل اعتماد کرد و رسانه‌های مختلف قابلیت‌های این واکسن را برای مردم تبیین و اطلاع‌رسانی کنند. 

محمودی با بیان اینکه نمی‌توان به واکسن خارجی امیدوار بود، ابراز کرد: بیگانگان بارها نشان داده‌اند که در اینگونه موارد قابل اطمینان نیستند؛ چراکه اگر  این واکسن تاثیرگذار بود، وضع شیوع کرونا در کشور آنها، اینگونه نبود و روزانه هزاران نفر قربانی نمی‌شدند.

امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و بیان داشت: ایشان برای دفاع از رسول خدا و حفظ جایگاه ولایت، سخت‌ترین روزها را سپری کرد و این همان استقامت در اعتقادی است که باید الگوی همه شیعیان باشد.

وی با بیان اینکه امت مسلمان باید مانند فاطمه زهرا (س) خدا محور باشد و نه خودمحور، گفت: همه باید در این اعتقاد راسخ باشیم؛ چراکه پیروزی انقلاب اسلامی مصداق همین استقامت در اعتقادات بود و ملت ایران با خدامحوری و بندگی توانستند انقلاب اسلامی را به ثمر برسانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =