تنگستان تنها شهر زرد کرونایی استان بوشهر اعلام شد

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سامانه "ماسک" متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شهرها و مناطق مختلف کشور را براساس شدت شیوع ویروس کرونا در آنها با رنگ بندی‌ نشان می‌دهد که طبق این نرم افزار شهرستان تنگستان تنها شهر زرد کرونایی استان بوشهر اعلام شده است.

سعید کشمیری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: براین اساس شهرستان تنگستان در وضعیت زرد (خطرناک) و ۹ شهرستان استان بوشهر آبی و کم خطر هستند.

وی بیان کرد: با توجه به اعمال محدودیت‌های کرونایی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، استان بوشهر از هفته گذشته درمیان استان‌های آبی کرونایی قرار گرفت و از۱۰ شهرستان آن ۲ شهرستان جم و تنگستان زرد اعلام شده بود که براساس رنگ بندی جدید شمار شهرستان‌های زرد استان به یک شهرستان کاهش یافته است.

کشمیری اضافه کرد: براین اساس در شهرهای آبی همه مشاغل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، می‌توانند فعالیت کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۶۳ بیمار ناشی از ‌ویروس کرونا در بیمارستان‌های این استان  بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ بیمار در استان بستری‌ شده‌اند. 

کشمیری یادآور شد: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۷ هزار و ۹۲۰ نفر بوده و تاکنون ۸۴۵ نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۸۳۸ مورد مثبت قطعی و هفت مورد مشکوک بوده‌اند.

دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: در ۲۰ روز گذشته بیشتر روزها بدون مرگ ناشی از کرونا و یا حداقل یک مورد مرگ در استان ثبت شده که در مقایسه با سایر استان‌های کشور ۲ تا ۳ هفته است که در کمترین میزان بروز مرگ در استان‌ هستیم.

کشمیری اضافه کرد: ۵۰۰ تخت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان اختصاص داده شده که در زمان حاضر کمتر از ۱۰ درصد این تخت‌ها اشغال هستند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر ۶۰ تا ۷۰ نفر به عنوان بیمار مشکوک بستری و در شبانه روز نیز ۲۰ نفر بستری می‌شوند که از این جمعیت ۶ تا ۷ نفر مثبت هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: روند کلی بیماری در زمان حاضر نزولی است ولی برای رسیدن به صفر باید همین روند ادامه داشته و نباید متوقف شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها