سردار سلیمانی در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرد

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: سردار سلیمانی تمام قد در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرد و تقابل، جهاد و مجاهدت ها امروز فضاحتی برای استکبار جهانی در بیرون از مرزها و در درون آن کشورها بوجود آورده است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته خرم‌آباد با اشاره به ۲۷ دی ماه سالروز شهادت حجت‌الاسلام سید مجتبی نواب صفوی و یاران اظهار داشت: مقام معظم رهبری در خصوص این شهید والامقام فرموده اند که جرقه های انگیزش انقلاب اسلامی بوسیله نواب صفوی در من بوجود آمد، و این چه جرقه بوده که پس سال ها در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرده است.

وی گفت: جمعیت فداییان اسلام در سال ۱۳۲۰ تشکیل و فعالیت آنان از ۱۳۲۴ شروع شد و نواب صفوی پس از ۱۰ سال فعالیت به همراه یاران گران سنگ توسط دژخیمان رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند.

وی اظهار کرد: شهید نواب صفوی آرمان های امام راحل در سال ۱۳۴۲ را دنبال کرده در بهمن سال ۱۳۵۷ به پیروزی انقلاب منجر شد، نواب صفوی یک طلبه جوان و پرشور پیرو خط امام بود.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: شهید نواب صفوی، امام راحل و مقام معظم رهبری به دنبال یک جامعه دیندار بوده که باور راسخ و آموزه‌های دینی در آن گسترش پیدا کنند و توسل به ائمه ، اخلاق اسلامی کاربردی، حضور فعال در امور مستحبی ( راهپیمایی ۲۲ بهمن، حماسه ۹ دی، نماز جمعه، ایام سوگواری) بر فضای کشور حاکم باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: بصیرت و آگاهی به اهداف، اخوت اسلامی، استکبار ستیزی، مرز بندی با دشمن ، ملاک در مسئولیت ها، تقوی همراه با دانایی و توانایی، دوری کردن از محدودیت نژادی، قومی و جنسیتی از آرمان های انقلاب توسط امام و مقام معظم رهبری است که نواب به آن پایبند بوده و باید راه این شهید با استحکام بیشتری ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: راه این شهید ادامه داشت و توسط سردار شهید قاسم سلیمانی ادامه پیدا کرد و این شهید والامقام تمام قامت در مقابل استکبار جهانی ایستاد و این تقابل، جهاد و مجاهدت ها امروز فضاحتی برای استکبار جهانی در بیرون از مرزها و در درون آن کشور بوجود آورده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخشی از خطبه های خود به وظایف شهرداری و شورای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: سابقه شهرداری در خرم‌آباد بیش از ۹۰ سال است و در آن زمان محدود به دو منطقه بود و با گسترش شهر وظایف گسترش یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: توسعه معابر و پارک، تنضیف معابر و رفع سد معبر عمومی، تعیین محله مخصوص برای دفع زباله، اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر بلایای طبیعی از وظایف شهرداری می‌باشد.

وی همچنین اظهار داشت: در قانون اساسی ۳۴ ماده و ۹ تبصره مربوط به شورای شهر است که اعضا باید رعایت کنند و برخی وظایف مستقیم و برخی غیر مستقیم است پ باید برای رفاه حال شهروندان باید انجام شود.

امام جمعه خرم‌آباد همچنین به وظایف متقابل شهروندان اشاره کرد و گفت: شهروندان باید شهر خود را خانه خود دانسته و نسبت به محله و شهر خود حساس باشند همچنین همکاری با مدیریت شهری برای اداره هرچه بهتر فضای شهری ضرورت دارد.

وی بیان کرد: برای رسیدن به حد قابل قبول کاستی های از سوی مردم و شهرداری و شورای شهر وجود دارد و برای برطرف کردن آن باید تلاش کنیم و مردم ضمن رعایت و کوشا بودن در حفظ فضای شهری باید عوارض شهرداری خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: سازمان های دولتی و غیر دولتی به شهرداری بدهکار هستند و باید آن را پرداخت کنند همچنین رسیدگی به مناطق حاشیه نشین از وظایف شهرداری و شورای شهر است که باید با همکاری دیگر سازمان های مرتبط صورت گیرد.

امام جمعه خرم‌آباد ضرورت کار جهادی را ضروری دانست و افزود: حفظ و نگهداری فضای سبز و همچنین حفظ درختان ضروری است

بریدن درختان به بهانه ساختمان سازی قابل قبول نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: برنامه ریزی محله محور ضروری است که موجب مشارکت مردمی می‌شود و ظرفیت شهرهای لرستان بسیار می‌باشد و باید برای توسعه اقدامات لازم انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها