امریکا داعشی های زندانی را به مرز عراق و سوریه منتقل می کند

تهران - ایرنا - شبکه المیادین لبنان به نقل از منابع میدانی سوری گزارش داد: آمریکا داعشی‌های زندانی در الحسکه واقع در شمال شرق سوریه را برای انجام اقدامات تروریستی با بالگرد به مرزهای سوریه و عراق منتقل می‌کند.

به گزارش جمعه ایرنا به نقل از المیادین، بالگردهای ارتش آمریکا روزانه در چند مرحله زندانیان داعشی را از زندان‌های «غویران» و «الصناعه» در شمال شرق سوریه به پایگاه‌های آمریکا در عراق منتقل می‌کند.

بنابر اعلام منابع میدانی سوری، این زندانیان داعشی که اکثر آنها ملیتی عراقی دارند، در مجموعه ورزشی «غویران» گردآوری می‌شوند و سپس با نظارت نظامیان آمریکا با بالگردهای این کشور به خطوط مرزی منتقل می‌شوند.

این منابع افزودند: در سه ماه پایانی سال گذشته میلادی آمریکایی‌ها ده‌ها نفر از زندانیان داعشی را از زندان‌های «الشدادی» و "الحسکه" به منطقه ۵۵ «التنف» منتقل کردند و از آنها برای حمله به مواضع ارتش سوریه بهره گرفتند.

براساس این گزارش، بیش از ۱۰۰ زندانی به مرزهای عراق منتقل شدند و پس از مسلح کردن آن ها، آزاد شده‌اند تا به مواضع ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن در بیابان‌های سوریه و عراق حمله کنند.

این گزارش می افزاید: فعالیت های اخیر عناصر داعش در بیابان های سوریه و عراق و حملاتی که اخیرا علیه ارتش سوریه و عراق انجام دادند، به خاطر انتقال آن ها به این مناطق توسط آمریکاست.

شمار عناصر داعشی که در زندان های نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) وابسته به آمریکا محبوس هستند حدود ۱۲ هزار نفر است که ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار نفر از آن ها دارای ملیت هایی از ۵۴ کشور هستند. ۵ هزار داعشی عراقی نیز در این زندان ها محبوس هستند.

همچنین در اردوگاه الهول واقع در ۴۰ کیلومتری شرق الحسکه حدود ۷۰ هزار داعشی اسکان داده شدند که اکثر آن ها دارای تابعیت عراقی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار جهان