۲۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 3131
کد خبر: 84186421
۰ نفر

برچسب‌ها

مسابقات کوراش داخل سالن آسیا به ‌تعویق افتاد

بجنورد- ایرنا- دبیر انجمن کوراش کشور گفت: با توجه به شیوع کرونا و عدم واکسیناسیون ۵۰ درصدی کشورهای شرکت کننده در مسابقات، رقابت‌های داخل سالن آسیایی کوراش ۲۰۲۱ تایلند به تعویق افتاد.

کوروش خسرویار روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت ها بعد از بازی های المپیک و در ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری اردوی اول تیم ملی یادآور شد: اگرچه این مسابقات به تعویق افتاد ولی روند برگزاری اردوهای تیم ملی ادمه خواهد داشت زیرا که تابستان سال آینده رقابت های آسیایی نوجوانان و جوانان را در قیرقیزستان و یا در ازبکستان پیش رو داریم.

خسرویار افزود: همچنین در مرداد ماه سال آینده رقابت های جهانی کوراش در «گوا» هند را پیش رو داریم که نیازمند حفظ آمادگی کوراشکاران تا برگزاری مسابقات است.

وی با اشاره به درخواست میزبانی کشور برای برگزاری مسابقات آسیایی کوراش در بخش نوجوانان، جوانان و بانوان خاطرنشان کرد: بدون شک به تعویق افتادن این رقابت ها به نفع کوراشکاران خواهد بود زیرا که آنها به علت شیوع کرونا و تعطیلی سالن های ورزشی تقریبا یکسالی از تمرینات ورزشی دور بودند.

خراسان شمالی به دلیل رواج کشتی بومی باچوخه، یکی از قطب های اصلی ورزش های رزمی کوراش و جودو در کشور است و تاکنون قهرمانان زیادی به کشور معرفی کرده است.

این استان هزار و ۴۰۰ ورزشکار بیمه شده در رشته کوراش و جودو دارد و ۲۵ هزار ورزشکار سازماندهی شده در قالب ۴۱ هیات ورزشی در این استان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها