امام جمعه سمنان: رسیدگی به مسائل دانشگاه فرزانگان مطالبه جدی مردم است

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: مطالبه جدی مردم استان رسیدگی به مسائل دانشگاه فرزانگان و حفظ آن برای مردم این دیار هم چنین جلوگیری از حذف یا ادغام آن است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مسجدامام(ره) این شهر ابراز داشت: دانشگاه فرزنگان از دیرباز در استان سمنان فعال بود و اکنون به عنوان یک مطالبه مردمی باید در استان باقی بماند.
وی اضافه کرد: حفظ و رسیدگی به دانشگاه فرزانگان سمنان موجب رضایت، دلخوشی و نشاط آفرینی در استان سمنان می‌شود.
وی با اشاره به فرموده‌های مقام معظم رهبری ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه باید هر چه سریع‌تر متوقف شود.
امام جمعه سمنان تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد مذاکره کند و در مذاکرات قبلی قرار بود تحریم‌ها برداشته شود ولی اتفاقی نیفتاد و اکنون ملت دیگر با بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی مذاکره نخواهد کرد.
وی آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد را خوب ارزیابی کرد و افزود: این اقدام خشم وعصبانیت استکبار و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی را برمی‌انگیزد.
وی با اشاره به شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم افزود: این افراد با نثار جان خود نهال انقلاب را حفظ کردند و از خون فداییان اسلام و شهدا، کشور در مسیر عزتمندی و اقتدار قرار دارد.
امام جمعه سمنان اظهار داشت: افرادی که خاشعانه و خالصانه به مردم خدمت می‌کنند نتیجه اعمال خود را خواهند دید و سعادتمند خواهند شد.
وی ادامه داد: بدترین دردها، درد گناه است، غیبت، بدحجابی، بی حجابی و تهمت گناه است و راه رفع درد گناه، توبه و درخواست مغفرت و آمرزش از خداوند است.
آیت الله شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر سمنان نمازگزاران را به ترک گناه و تقوا دعوت کرد و افزود: راه سعادت و تعالی پیروی از دستورات خداوند است.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) و تسلیت ایام فاطمیه بیان کرد: زندگی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) الگو و راهنمای کسانی است که بخواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =