امام جمعه زاهدان: افراط و تفریط خروج از مسیر حق است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: افراط و تفریط خروج از مسیر حق است و همگان به ویژه جوانان و علما هوشیار باشند و از افراط پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان اظهار داشت:  یکی از راه‌های تحصیل تقوا پرهیز از افراط و تفریط، تفرقه و رعایت اتحاد و انسجام امت اسلامی است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هر افراط، تفریطی را به دنبال دارد و افراط گری یک گروه باعث حساس شدن گروه مقابل و در نتیجه تاثیر این رفتارها در گروه‌های مختلف می شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان با بیان اینکه پیروان هر مذهب عقاید خود را درست می دانند بیان کرد: پیروان هر مذهب، مخالفان خودشان را نباید تکفیر کنند بلکه با برخورد منصفانه، محبت‌آمیز و کریمانه با آنها برخورد کرده و به نقاط مشترک خود اشاره کنند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: سیاست استکباری با تکیه بر این جمله که تفرقه بیانداز و حکومت کن بهانه‌های اختلاف در فرق اسلامی را دنبال کرده و فرقه‌های جدید از جمله بهائیت در میان شیعیان و وهابیت در اهل سنت را ایجاد کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در عین حال که نباید از عقایدمان تنزل کنیم اما برای حفظ مصلحت، تقویت ید واحده مسلمین و مشت محکم در مقابل دشمنان باید اتحاد جامعه اسلامی را حفظ و تقویت کنیم.

آیت‌الله محامی با اشاره به ایام فاطمیه و وقایع بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص)، اظهار داشت: امامت اهل بیت(ع) مایه وحدت و انسجام جامعه اسلامی و مانع تشتت است و پیروی از این اولیاء الهی باعث حاکم شدن نظم در جامعه می‌شود.

امام جمعه زاهدان گفت: مدیریت ولی فقیه در دوره معاصر را پرتویی از خورشید ولایت معرفی کرد که نتیجه آن انسجام و اتحاد جامعه اسلامی در ایران و هم‌چنین اتحاد جبهه مقاومت در سراسر عالم بوده به گونه ای که لرزه بر اندام مستکبران انداخته است.

 نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان اظهار داشت: همه مردم باید مراقبت کنند و به تندروها اجازه ندهند که در زمین دشمن بازی کنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در مظلومیت حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) با توجه به توصیه‌های مکرر پیامبر اکرم(ص) اختلافی نیست.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان با اشاره به اقدامات گروه‌هایی از جمله عربستان سعودی که تلاش می‌کنند واقعیت‌های تاریخی را نادیده بگیرند و ناجوانمردانه و بر اساس خواسته خود در منابع دست ببرند، گفت: این واقعیات را نمی‌شود فراموش کرد و اگر گروهی افراط کند، تبعا جریان مقابل هم این وقایع را با همه ریزه‌کاری‌ها و جزئیات بیان می کند تا در تاریخ از بین نرود.

امام جمعه زاهدان به فرازهایی از خطبه فدکیه در باب توحید، نماز، زکات، روزه، حج، عدل، طاعت خداوند و پیشوایی اهل بیت(ع) مطالبی را بیان کرد و اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در این سخنرانی در مسجدالنبی(ص) و در جمع مهاجرین و انصار، اطاعت از اهل بیت(ع) را عامل مصونیت‌ بخشی از تفرقه و نزاع در جامعه مسلمین معرفی نمودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها