سرنشینان ۴۵ دستگاه خودرو گرفتار برف در اشنویه رهایی یافتند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه گفت: از شامگاه گذشته تاکنون ۴۵ دستگاه خودرو که در برف و کولاک شدید محور اشنویه - ارومیه و سه‌راهی آغبلاغ - مرگور گرفتار شده بودند، رهایی یافتند.

هاوری مدرس روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خودروها به دلیل کولاک شدید، برف و یخبندان و بیشتر به علت نداشتن زنجیرچرخ از ادامه حرکت بازمانده بودند که با کمک و حضور به موقع نیروهای راهداری نجات یافتند.

وی اضافه کرد: ۳۰ دستگاه خودرو در مسیر اشنویه - ارومیه و  ۱۵ دستگاه خودرو نیز در مسیر سه‌راهی آغبلاغ - مرگور از برف و کولاک رهایی یافتند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه افزود: متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کردند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها شده بود.

مدرس، با بیان اینکه هم‌اکنون ماموران راهداری این شهرستان در همه جاده‌های اصلی حضور دارند و تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد ادامه داد: با توجه به تداوم بارش‌ها رانندگان باید از تردد غیرضروری در جاده‌ها به ویژه محورهای کوهستانی اجتناب کنند و خودروهای خود را به امکانات زمستانی تجهیز کنند.

وی افزود: هم‌اکنون تردد در محورهای اصلی این شهرستان از جمله اشنویه - پیرانشهر، اشنویه - ارومیه و اشنویه - نقده بدون هیچ مشکلی جریان دارد و تمامی محورها باز است.

وی اضافه کرد: در قالب طرح زمستانی برای پاکسازی محورهای مواصلاتی در راهدارخانه‌های این شهرستان، ۱۷ دستگاه سبک و سنگین برف‌روب مستقر شده است و ۱۸ مامور راهداری نیز در ۲ راهدارخانه این شهرستان به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی به مردم در قالب طرح زمستانی راهداری هستند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه افزود: برای رفع یخبندان محورهای مواصلاتی و ارتباطی شهری و روستایی و شن‌پاشی این محورها نیز، هزار و ۵۰۰ تن شن و ماسه و ۵۰۰ تن نمک در انبارهای اداره راهداری و حمل و نقل این شهرستان انباشته شده است.

شهرستان مرزی اشنویه در یک منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده و دارای ۸۲ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۰ کیلومتر راه فرعی و ۲ راهدارخانه مرکزی و آغبلاغ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha