۲۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۶
کد خبرنگار: 1563
کد خبر: 84186280
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۴۰ تن نهاده دامی در گراش فارس توزیع شد

لارستان- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت: مشکلی در تامین نهاده‌های دامی در این شهرستان وجود ندارد و در ۹ ماه نخست امسال، افزون بر یک هزار و ۲۴۰ تن نهاده دامی با قیمت مصوب بین مرغداران و دامداران این منطقه توزیع شده است.

حسن مرادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا این نهاده های توزیع شده را شامل جو، ذرت ، سویا و سبوس عنوان کرد و افزود: هدف از توزیع نهاده‌های دامی حمایت از تولیدکنندگان و تامین امنیت غذایی  مصرف کنندگان است.

وی تصریح کرد: اختصاص این  نهاده ها در دامداری ها بر اساس ثبت نام در سامانه هویت گذاری دام بوده و مرغ داران نیز برای بهره مندی  و تامین نهاده مورد نیاز باید در سامانه بازارگاه نام نویسی کنند.

مرادی یادآور شد: با توجه به شرایط و نوسانات شدید قیمت تمام تلاش براین است که توزیع نهاده‌ها عادلانه و در راستای پشتیبانی و حمایت از تولید صنعت دام و طیور باشد.

وی افزود: البته به دلیل نبود کارخانه تولید خوراک دام و طیور و شرکت های تعاونی دامداران و مرغ داران در سطح شهرستان گراش همواره مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که هم اینک و بنا به ضرورت برخی تعاونی های تولیدی در شهرستان نیز وارد بازار توزیع و جذب این نهاده ها شده اند که جهاد کشاورزی نیز حمایت های لازم را با این تعاونی ها انجام داده است.

مدیر جهاد کشاورزی گراش همچنین با اشاره به اهمیت راه اندازی تعاونی های دامداران در شهرستان و تشویق سرمایه داران و افراد جویای کار به ایجاد کارخانه  تولید خوراک دام نیز گفت : این واحد های تولیدی می توانند علاوه بر تامین نیاز دامداران اشتغال زایی خوبی نیز در منطقه ایجاد کنند.

مرادی تصریح کرد: شهرستان گراش دارای ۱۶ واحد دامداری صنعتی و یک هزارو ۴۱۲ دامداری سنتی و همچنین سه واحد مرغداری صنعتی فعال با ظرفیت تولید حدود ۷۰ هزار قطعه مرغ گوشتی است.

وی همچنین ظرفیت تولید سالانه گوشت قرمز و مرغ در قالب این واحدهای صنعتی دام و طیور در شهرستان گراش را نیز به ترتیب یک هزار و ۴۰۰ و ۵۰۰ تن عنوان کرد و گفت:در مجموع افزون بر ۷۰ هزار راس دام و سبک و سنگین در این شهرستان وجود دارد که حدود ۶۴ هزار راس آن دام سبک است.

شهرستان گراش در فاصله  حدود ۳۶۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =