معاملات تجاری حکام عرب با رژیم صهیونیستی جنایت علیه مردم فلسطین است

تهران – ایرنا - «جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین» در بیانیه‌ای اعلام کرد: معاملات تجاری برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی جنایت علیه مردم فلسطین است.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از تارنمای صفا فلسطین، در بیانیه جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین به شدت از معاملات تجاری برخی از حکام عرب با رژیم صهیونیستی انتقاد شده است.

در بیانیه این جنبش آمده است: معاملات تجاری برخی از رژیم‌ها و شرکت‌های عربی با شهرک‌های صهیونیستی، جنایت جنگی علیه ملت فلسطین است.

این بیانیه افزوده است: در حالی که شهرک‌نشینان صهیونیست به ملت فلسطین در کرانه باختری حمله می‌کنند، رژیم‌ها و شرکت‌های عربی برای حمایت از این صهیونیست‌ها، محصولات آن ها را خریداری و برای آن تبلیغ می‌کنند.

در ادامه بیانیه جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین آمده است: این معاملات، خنجری به مبارزات ملت فلسطین برای آزادسازی سرزمین خود و نجات آن از دست اشغالگری، الحاق و بازپسگیری آن از گروه‌های شهرک‌نشین است.

این جنبش تأکید کرده که اتحادیه عرب باید موضع درستی در قبال این اقدامات اتخاذ کند و در این زمینه نیز مسؤولیت سیاسی، حقوقی و اخلاقی دارد تا آنچه را که از نظام رسمی عربی که تقریباً توسط ضربات مهلک عادی سازی روابط با "اسرائیل" مورد حمله قرار گرفته است، باقی مانده است، حفظ کند.

در این بیانیه، اقدام رژیم های عربی، به معنای حمایت از اقدامات خصمانه و مجرمانه صهیونیستها علیه مردم فلسطین عنوان شده است.

پیش تر «سمیر شاتور فیدی» مدیر اجرایی منطقه صنعتی خلیفه در ابوظبی اعتراف کرد که حجم مبادلات تجاری امارات با رژیم صهیونیستی در چند سال آینده به ۶.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

امارات متحده عربی با نادیده گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی و پشت پا زدن به آرمان فلسطین اقدام به عادی سازی روابط با تل آویو کرد.

ناظران معتقدند که توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی که فلسطینی‌ها آن را خیانت و خنجر از پشت به ملت فلسطین خوانده‌اند، با هدف کمک به پیروزی «ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفت، اما در نهایت این توافق به پیروزی او در انتخابات هیچ کمکی نکرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =