بیماران، کودکان و سالمندان تهرانی در خانه بمانند

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز - ۲۶ دی- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۳۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار ، کودکان و سالمندان است.

به گزارش ایرنا، از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۵۵ قرار داشت.

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۵۵ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها بود و بیشترین رقم برای این آلاینده ۱۸۳ ثبت شد.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۲۲، ازن با شاخص ۲۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۲۴ و منواکسید کربن با شاخص ۶۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌ شهرداری منطقه۱۶ با شاخص ۲۰،  ایستگاهی است که طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را ثبت کرده است.

ایستگاه سوهانک همچنان رکورد دار بیشترین آلودگی

همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۸۳،  پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۷۳ و شهرداری منطقه ۲۱ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۱۶۸ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۴ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها 


از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۴ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =