۲ واحد بسته‌بندی و عرضه تخم‌مرغ «تلاونگ» و «اریکه» جریمه شدند

تهران- ایرنا- معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ۲ واحد بسته‌بندی و عرضه تخم‌مرغ «تلاونگ» و «اریکه» در استان، که تخم‌مرغ را گرانتر از نرخ مصوب خریداری و عرضه می‌کردند، جریمه شدند.

سعید محمدی پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای «تلاونگ» و «اریکه» تخم مرغ را بالاتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار خریداری و پس از بسته بندی، محصول نهایی را با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب در بازار عرضه می کردند.

وی یادآورشد: با توجه به اینکه این ۲ واحد تولیدی، قیمت های مصوب را رعایت نکرده بودند برای بازه زمانی ۲۵ روز گذشته که تخلف رخ داده بود، بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان جریمه شدند.

محمدی پور اظهارداشت: همه واحدهای تولیدی موظف به رعایت قیمت مصوب تنظیم بازار هستند و با توجه به اینکه تخم مرغ نیز یکی از کالاهای اساسی محسوب می‌شود، حساسیت و تاکید بر روی آن بیشتر است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: پرونده یکی از این واحدها به تعزیرات حکومتی استان و دیگری به تعزیرات حکومتی شهرستان های استان برای بررسی قاضی ارجاع شد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی ۵۴ واحد مرغداری مرغ تخم گذار را معرفی کرده‌بود که از این میان، ۱۴ واحد به سن تخم گذاری نرسیده بود یا بالاتر از آن قرار داشت.

محمدی پور ادامه داد: از ۴۰ مورد باقی مانده، ۲۱ مورد متخلف بودند و نهاده های دامی دولتی را دریافت می کردند اما محصول را تحویل مبادی تعیین شده نمی دادند و بر همین اساس این ۲۱ واحد به ارزش پنج میلیارد تومان جریمه شدند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: سازمان تعزیران حکومتی می تواند این واحدهای تولیدی را تا سه برابر به جرم عرضه خارج از شبکه جریمه کند.

وی اضافه کرد: در سطح شهرستان ها نیز، واحدهایی که اقدام به خرید و فروش تخم مرغ با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب کنند، با برخورد کارشناسان بازرسان صمت مواجه می شوند چون تخم مرغ یک محصول تنظیم بازاری است و باید با نرخ مصوب عرضه شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها