کره شمالی از موشک های بالستیک دریاپرتاب جدید رونمایی کرد

تهران- ایرنا- کره شمالی در یک مراسم رژه نظامی با حضور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از موشک هایی که به نظر موشک های بالستیک دریاپایه جدید (دریاپرتاب)این کشور هستند، رونمایی کرد.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه ملی کره شمالی، رهبر کره شمالی پنجشنبه شب در این مراسم رژه نظامی با نمایش چندین دستگاه از ادوات و تجهیزات نظامی از جمله تانک و پرتابگر موشک در میدان کیم ایل سونگ شهر پیونگ یانگ پایتخت این کشور حضور یافت.

در پایان این مراسم از آنچه که تحلیلگران از آنها انواع جدید موشک های بالستیک برد کوتاه و موشک های دریاپایه یاد می کنند، رونمایی شد.

خبرگزاری ""کی سی ان ای" کره شمالی اعلام کرد که قدرتمندترین سلاح جهان موشک های بالستیک دریاپایه یکی پس از دیگری وارد میدان شهر شدند و توان نیروهای مسلح انقلابی را به نمایش گذاشتند.

کره شمالی چندین موشک دریاپایه را که از زیردریایی شلیک می شوند قبلا آزمایش کرده است.

براساس تصاویر منتشره توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی نام این موشک های دریاپایه "پوک گوک سونگ 5" است. این موشک ها مدل بروز رسانی شده موشک پوک گوک سونگ-4 هستند که پیشتر در جریان یک رژه نظامی در ماه اکتبر از آن رونمایی شده بود.

اون رهبر کره شمالی در سخنرانی اختتامیه کنگره حزب حاکم در روز سه شنبه متعهد شد که ظرفیت های نظامی و زرادخانه هسته ای کشورش را تقویت کند. اظهارات کیم در روز پایانی کنگره هشت روزه حزب حاکم که از ۱۵ دی برای اولین بار بعد از ۵ سال برگزار شد، بیان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =