صربستان و ایران بر گسترش همکاری های کشاورزی تاکید کردند

بلگراد-ایرنا- وزیر کشاورزی، جنگلداری و مدیریت آب صربستان و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد با اشاره به ظرفیت های بالای دو کشور در زمینه های مختلف بر گسترش و توسعه بیشتر همکاری ها در حوزه های مختلف کشاورزی که مبتنی بر منافع بلگراد و تهران باشد، تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، «برانیسلاو ندیموویچ» روز پنجشنبه در دیدار  با «رشید حسن پور» به ظرفیت ها، پیشرفت ها و مزیت های نسبی صربستان در بخش های کشاورزی و دامی و تلاش هایی که طی سال های اخیر برای احیا و توسعه همکاری های  دو کشور انجام شده است. 

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش و تبادل نظر و رایزنی های دو کشور راه حلی برای توسعه بیشتر همکاری های بین بلگراد و تهران در عرصه های مختلف کشاورزی یافت شود.


 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز گفت: ستون اصلی روابط بین ایران و صربستان را همکاری در زمینه کشاورزی تشکیل می دهد و اراده سیاسی دو کشور همواره بر توسعه همه جانبه همکاری ها استوار بوده است.
 
حسن پور در این نشست با یادآوری اینکه مزیت های نسبی ایران و صربستان در بخش های مختلف اقتصادی می توانند مکمل یکدیگر باشند، اظهار امیدواری کرد که در نتیجه تحولات مثبت در عرصه های منطقه ای و بین المللی، فضای بهتری برای گسترش و ارتقای روابط دو کشور فراهم آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار جهان