فاز اول مجتمع گردشگری مخمل‌کوه خرم‌آباد دهه فجر افتتاح می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار شهرستان خرم‌آباد گفت: فاز اول مجتمع گردشگری مخملکوه خرم آباد با ۱۶۰ نفر اشتغال مستقیم در دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا ، "جعفر طولابی" روز جمعه در جریان بازدید مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان از مجتمع تفریحی و گردشگری مخملکوه افزود: مجتمع های گردشگری و تفریحی از این دست یکی از زمینه های رشد و توسعه استان به خصوص در بخش اشتغالزایی است.
وی اظهار داشت:  افتتاح این طرح می تواند در رونق گردشگری منطقه و ایجاد اشتغال برای همشهریان سهم بسزایی داشته باشد و تنها در فاز نخست این طرح تعداد ۱۶۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند و در صورت تکمیل فاز های دوم و سوم این تعداد به ۵۰۰ نفر خواهد رسید.
طولابی در این جلسه خواستار کمک همه جانبه دستگاه های اجرایی در جهت حل مشکلات این مجتمع بزرگ شد و افزود: منابع طبیعی شهرستان در جهت واگذاری عرصه های منابع ملی برای گسترش این طرح و همچنین رفع تصرفات غیرمجاز در این عرصه ها از طریق مبادی قانونی اقدامات لازم را اجرایی کند.
عملیات اجرایی فاز نخست دهکده گردشگری و سلامت مخملکوه لرستان نهم مرداد ۱۳۹۴ با حضور استاندار لرستان و جمعی از مسوولان استانی در خرم آباد آغاز شد. این مجتمع طبیعی ظرفیت ایجاد تفرجگاه عمومی را دارد و در صورت ساماندهی به یکی از قطب های مهم گردشگری استان و منطقه تبدیل می شود.
 این مجتمع گردشگری  ۱۸ هزار مترمربع مساحت دارد. در این فاز ۵۷ سوئیت و اتاق، بخش پذیرایی، سفره‌خانه سنتی و کافی‌شاپ دیده شده است. 
پیشتر هزینه‌های صرف‌ شده برای این پروژه اینگونه اعلام شده بود که حدود ۱۲ میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار برای آن هزینه شده است و برای اتمام این مجتمع به ۷۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.
مجتمع گردشگری مخملکوه خرم‌آباد تحت عنوان دهکده گردشگری و سلامت مخملکوه توسط بخش خصوصی در ورودی پارک جنگلی مخملکوه خرم‌آباد در حال اجراست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها