استاندار قم: حضور افراد متخصص درمدیریت مراکز ترک اعتیاد ضروری است

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم، به توسعه طرح مرکزهای ترک اعتیاد و بازپروری در بخش‌های گوناگون دولتی و خصوصی در استان قم تاکید کرد و گفت: حضور افراد متخصص و کارشناس در مدیریت مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد ضروری است.

به گزارش  عصر پنجشنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، گفت: حضور افراد متخصص و کارشناس در مدیریت این مراکز و نیز تخصیص بودجه های استانی و شهرداری‌ها برای اجرایی ساختن طرح‌ها امری ضروری است.

وی با اشاره به ضرورت تعامل بین‌بخشی در امر مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: پیشگیری از این آسیب پرمخاطره اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد و باید همه ارکان جامعه در این امر نقش‌آفرینی کنند.

وی با بیان اهمیت توجه به مباحث روانشناسی و بالینی در کمپ های بازپروری و ترک اعتیاد اضافه کرد: استفاده از ظرفیت روحانیان و دانشگاهیان برای فعالیت‌های کارشناسی و تخصصی در این حوزه امری مهم و تاثیرگذار است که باید به طور جد عملیاتی شود.

وی با تاکید بر توجه مدیریت استان بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سند تحول اجتماعی استان افزود: پیشگیری از آثار سوءمصرف مواد مخدر در سطح جامعه از موارد مهمی است که در این سند به آن توجه شده است.

سرمست با اشاره به تلاش های دستگاه های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی استان در مبارزه و کشف محموله‌های قاچاق مواد مخدر گفت: حجم و نوع مواد مخدر کشف شده، حاکی از اهتمام ویژه تیم‌های مختلف در این عرصه است تا استان قم را به محلی ناامن برای سوداگران مواد مخدر تبدیل کنند و این موضوع قابل تقدیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها