۲۲۰ میلیارد ریال برای بازآفرینی محلات و بازار اردبیل اختصاص یافت

اردبیل - ایرنا - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازآفرینی محلات محروم و نیز بازار تاریخی اردبیل خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی نیکزاد پنجشنبه شب در تشریح نتایج سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری و بازدید از مناطق محروم سیزده گانه و بازار تاریخی اردبیل گفت: امروز برای سه پروژه  اجرایی در بازار تاریخی اردبیل ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار ملی اختصاص داده شد.

وی بیان کرد: همچنین هماهنگی‌های لازم برای صدور مجوز گازکشی به بازار تاریخی اردبیل نیز انجام  شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرداری اردبیل نیز مکلف به احداث سه پارک در محلات سیزدهگانه و بازگشایی خیابان منتهی به امام‌زاده سیدصدرالدین شد ، ضمن اینکه مرکز بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی نیز ۶۵ میلیارد ریال به این پروژه‌ها کمک خواهد کرد. 

نیکزاد اضافه کرد: در روزهای آینده اخبار بسیار خوبی در رابطه با پروژه‌های مربوط به بافت تاریخی و بافت فرسوده مرکز استان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نایب رئیس مجلس همچنین از سفر دست‌کم پنج وزیر به این استان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بر این اساس وزرای صمت، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات به اردبیل سفر کاری خواهند داشت.

مهدی عبوری ، معاون وزیر راه و شهرسازی  در یک سفر یک روزه از مناطق حاشیه‌ای و نیز بازار تاریخی شهر اردبیل بازدید کرده و در نشستی با نمایندگان اردبیل مسائل و پروژه‌های اجرایی در این مناطق را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها