امارات مبادلات تجاری با رژیم صهیونیستی را به ۶.۵ میلیارد دلار می رساند

تهران- ایرنا- «سمیر شاتور فیدی »مدیر اجرایی منطقه صنعتی خلیفه در ابوظبی اعتراف کرد که حجم مبادلات تجاری امارات با رژیم صهیونیستی در چند سال آینده به ۶.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

امارات متحده عربی با نادیده گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی و پشت پا زدن به آرمان فلسطین اقدام به عادی سازی روابط با تل آویو کرد.

خبرگزاری فلسطینیی معا روز پنجشنبه به نقل از «جیروزالم پست» نوشت: مدیر اجرایی منطقه صنعتی خلیفه افزود: امارات یکی از بزرگترین شرکای تجاری اسرائیل خواهد بود.

شاتور فیدی همچنین یادآورشد که تقویت بازرگانی هدفی واقع بینانه است و اقتصاد اسرائیل و امارات از حیث اندازه، جمعیت و نوآوری یکسان هستند.

دیوید لیور مدیر کل وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی نیز اقتصاد تل آویو و ابوظبی را صادراتی خواند و گفت: دلایل زیادی برای خوشبینی وجود دارد و بعد از جشن های رسمی در باره صلح، گام بعدی، آشنایی جامعه تجارت دو طرف با یکدیگر است.

حمد بوعمیم رییس اجرایی اتاق بازرگانی و صنایع  دبی گفت که امیدوارم عادی سازی روابط میان دو طرف فرصت تازه ای ایجاد کند.

وی با یادآوری موانع ناشی از شیوع کرونا افزود: سال۲۰۲۰ سال بسیار سختی بود و همه در جستجوی بازارهای تازه ای برای کمک به بهبود اقتصادی هستند.

۲۵ شهریور گذشته بود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از توافق امارات و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط خبر داد؛ اقدامی که خشم و اعتراض های گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمین‌های عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

ناظران معتقدند که توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی که فلسطینی‌ها آن را خیانت و خنجر از پشت به ملت فلسطین خوانده‌اند، با هدف کمک به پیروزی «ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفت ، اما در نهایت این توافق به پیروزی او در انتخابات هیچ کمکی نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار جهان