هوشمند سازی نظام مالیاتی در دستور کار است

بروجرد - ایرنا - معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: هوشمندسازی نظام مالیاتی کشور در دستور کار است و باید اجرا شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا "محمد مسیحی" شامگاه پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات مالیاتی اصناف بروجرد که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد افزود: امروزه مالیات تنها ابزار تامین مالی است و هوشمند سازی نظام مالیاتی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سالها از نظام مالیاتی غافل بوده ایم و اقتصاد متکی به نفت بوده که باید زیرساخت های مالیاتی تقویت شود.

 وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد هزینه های جاری کشور از محل مالیات تامین می شود بیان کرد:  با مدیریت و برقراری نظام مالیاتی هوشمند در این شرایط سخت اقتصادی که علاوه بر تحریم های ظالمانه، شیوع ویروس کرونا را داریم تعادلی را برقرار کنیم که کمترین مزاحمت را برای فعالان اقتصادی داشته باشیم.

وی با اشاره به رویکرد مالیاتی در بروجرد، تصریح کرد: ۸۱ درصد مشاغل را توانسته با توافق، مالیات آنها را قطعی کرده که در سطح استان این رقم ۷۵ درصد است که از میانگین استانی نیز بالاتر بوده که این نشان‎دهنده آن است که تعامل خوبی بین اداره مالیات و بازاریان برقرار است.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: ۲۰ درصد باقیمانده نیز با اجرای ماده ۹۷ مالیاتی مورد پذیرش قرار دهیم.

مسیحی اضافه کرد: اجرای این ماده به‌عنوان یک مأموریت و رسالت اصلی برای سازمان امور مالیاتی محسوب می‌شود و اصل مبارزه با فرار مالیاتی در دستور کار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها