۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در خرم آباد کشف شد

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت استان لرستان از کشف ۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط بازرسان این سازمان خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، بختیار رازانی روز پنجشنبه افزود: بر اساس بازرسی های به عمل آمده توسط بازرسان صمت استان که با همراهی پلیس امنیت اقتصادی در قالب گشت مشترک اتفاق افتاد یک انبار غیر مجاز نفت سفید به میزان ۸۰ هزار لیتر در حاشیه شهرستان خرم آباد  کشف و ضبط شد.

به  گفته سرپرست صمت استان ارزش سوخت کشف شده بیش از پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

رازانی از همه هم استانی های درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه کالای احتکار یا اختفا شده با شماره تلفن شبانه روزی ۱۲۴ سازمان صمت استان تماس بگیرند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: همزمان با اجرای طرح ثبت اطلاعات کامل موجودی انبارهای استان در سامانه جامع، دارندگان انبار کالا همچنان زیر ذره‌بین بازرسان این سازمان قرار دارند.اگر چه تاکنون ۱۰ هزار انبار استان در سامانه جامع انبارها به ثبت رسیده است اما دیگر انبارداران نیز باید نسبت به ثبت در این سامانه اقدام کنند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از قاچاق کالا و احتکار، ثبت اطلاعات و موجودی انبارهای کالا در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا اجباری است.

سرپرست سازمان صمت لرستان به کشف ۴۹ انبار احتکار در سه ماهه پاییز در راستای اجرای قانون ثبت کالا در سامانه جامع انبارها اشاره کرد و گفت: به همین منظور با همکاری بازرسان سازمان صمت، سپاه، بسیج، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی استان ۳۷ انبار در خرم‌آباد و ۱۲ انبار در دیگر شهرستان ها کشف شده است.

وی افزود: ارزش کالاهای ضبط شده در استان حدود۲۰۰ میلیارد ریال است که جمع تخلفات اصناف در خرم‌آباد ۱۵۰ میلیارد و کالاهای احتکار شده دیگر شهرستان‌های استان نیز حدود ۵۰میلیارد ریال بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها