۱۵۰ دستگاه ماشین آلات راه و شهرسازی کشور بازسازی شد

شاهرود – ایرنا – وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات اداره های راه و شهرسازی در چهار نوبت از ابتدای سال تاکنون بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی شامگاه پنجشنبه ضمن بازدید از فرودگاه بین المللی شهدای شاهرود در جمع خبرنگاران افزود:  ماشین آلات زیادی در سال های گذشته از کار افتاده و کنار گذاشته شده بودند که در سال جاری نهضتی برای بازسازی و احیای آنان در کشور فعال شد.

وی با بیان اینکه با هزینه بسیار کم ماشین آلات چند میلیاردی به چرخه فعالیت بازگشتند، اظهار داشت: نمونه ای از این بازسازی ها در شهرستان شاهرود با احیای ۳۶ دستگاه از ماشین آلات انجام شد که سرمایه قابل ملاحظه ای به مدار بازگرداندند.

اسلامی فرودگاه بین المللی شاهرود را ظرفیت ارزشمندی برای استان سمنان خواند و ابراز داشت: مرز هوایی این فرودگاه شناخته شده و می تواند پرواز خارجی داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای برقراری مجدد پروازهای این فرودگاه باید مسوولان پیگیری های لازم را انجام دهند، تصریح کرد: ایرلاین ها اگر تقاضای سفر داشته باشند زمینه برای فعالیت آنها فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این وزارتخانه نگهداری حدود ۲۲۰ هزار کیلومتر راه را برعهده دارد، افزود: محور شاهرود به طرود مسیری ۱۵۰ کیلومتری است که مجوزهای قانونی برای تکمیل آن اخذ شده و در آینده اعتبار مناسبی برای این محور در نظر گرفته خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه با تکمیل این راه بخشی از کریدور شمال به جنوب مورد استفاده قرار گیرد، گفت:  مسیرهای جندق- معلمان به دامغان، ارمیان به سمنان و طرود به شاهرود، کویر مرکزی را به شمال و جنوب کشور متصل می کنند.

وی با بیان اینکه اکنون تمرکز بیشتر اداره راه بر تکمیل نقاط اتصال به شمال است، تصریح کرد: تکمیل سریعتر سه محور سمنان به فیروزکوه، دامغان به ساری و شاهرود به آزادشهر در دستور کار است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اکنون به سمت جنوب مسیر جندق- معلمان به دامغان فعال است و ۲ مسیر دیگرهم پیمانکاران در حال انجام کار هستند و امیدواریم با تخصیص خوب منابع  سال آینده بتوانیم پشتیبانی بهتری به این محورها داشته باشیم.

اسلامی با بیان اینکه سرانه برخورداری مسکن ملکی مردم در استان سمنان بالا است، خاطرنشان کرد: برای ثبت نام کنندگان در طرح اقدام مسکن به اندازه کافی زمین پیش بینی شده تا جوانانی که فاقد مسکن هستند، بهره مند شوند.

 استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار کیلومتر راه روستایی دارد.

وزیر راه و شهرسازی در سفری ۲ روزه از عصر چهارشنبه وارد استان سمنان شده و ضمن بازدید از برخی طرح های در حال اجرا در آیین افتتاح چند طرح نیز شرکت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها