فرماندار مراغه: ارتقای خدمات سلامت با مشارکت بین بخشی امکان‌پذیر است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: سرمایه گذاری در زمینه سلامت جامعه با مشارکت بین بخشی امکان پذیر است و نیازمند همکاری و همراهی تمامی دستگاه ها در این حوزه هستیم.

سید علی موسوی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی شهرستان مراغه اظهار داشت: استفاده از ظرفیت مجمع خیرین سلامت و سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت بسیار مهم است و این ۲ مجموعه در شهرستان فعالیت خوبی داشتند.

وی در ادامه به دوران کرونایی و عملکرد حوزه سلامت و دستگاه اجرایی شهرستان اشاره کرد و گفت: در دوران کرونا همراهی و همکاری دستگاه های اجرایی، گروه های جهادی و سازمان های مردم نهاد قابل قبول بوده و در حال حاضر شاهد کاهش آمار و وضعیت زرد شهرستان هستیم.

وی گفت: در دوران کرونا عملکرد کادر بهداشت و درمان مراغه نشان داد که این شهرستان از قطب های سلامت در شمالغرب کشور است و امیدواریم با بهره برداری از برخی پروژه ها در آینده نزدیک شاهد تحقق این موضوع باشیم.

وی اضافه کرد: تمامی ادارات در حوزه سلامت نقش دارند و نباید در این حوزه دانشکده علوم پزشکی را تنها بگذاریم.

فرماندار مراغه به ساماندهی جگرپزی های شهرستان اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده و دستگاه های متولی برای عملی شدن این موضوع هر چه سریعتر اقدام کنند.

موسوی به ساماندهی فاضلاب مسیر روستای علویان اشاره کرد و گفت: برای ساماندهی فاضلاب این مسیر نزدیک ۲ میلیارد تومان خودیاری و مشارکت مردمی جمع آوری شده است و با اعتبار در نظر گرفته شده از سوی آب و فاضلاب شاهد رفع مشکل این منطقه خواهیم بود.


شهردار مراغه نیز در این جلسه گفت: نیازمند همکاری بخشداری ها برای تکمیل طرح جامع مدیریت پسماند هستیم تا بتوانیم اعتبارات این طرح را از سازمان شهرداری ها جدب کنیم.

محمدرضا احمدی گفت: طرح ایمنی پاساژها، ساختمان ها و آپارتمان ها از سوی کارشناسان ایمنی شهرداری بررسی می شود.

اصغر تنومند رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این جلسه مشارکت بین بخشی را تصمین کننده سلامت در جامعه دانست و گفت: تاکید اصلی کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی شهرستان بر روی این موضوع است و در این راستا نیازمند همراهی دستگاه های اجرایی شهرستان هستیم.


شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها