ابراز تاسف قاسمی از درگذشت رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس فرانسه

تهران ایرنا- سفیر ایران در فرانسه در پی در گذشت ماریل دوسارنز درگذشت نماینده و رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی فرانسه، نوشت: او از جمله شخصیت هایی بود که با دقت بسیار تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران و به‌ویژه موضوع موانع صدور دارو و تجهیزات پزشکی به کشورمان را پیگیری می‌کرد.

به گزارش ایرنا از بخش رسانه‌ای سفارت ایران در فرانسه، بهرام قاسمی سفیر ایران در فرانسه در یادداشتی با ابراز تاسف از درگذشت نماینده و رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی فرانسه، نوشت: خبر ناگوار بود و بس بی‌هنگام، خانم ماریل دوسارنز وزیر سابق و نماینده و رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی فرانسه در اثر بیماری درگذشت.

سفیر ایران در فرانسه در ادامه تاکید کرد: خانم دوسارنز از دوستان و شخصیت‌هایی بود که با دقت بسیار و از روی علاقه، تحولات منطقه و معضلات منطقه ای و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران و به‌ویژه موضوع موانع صدور دارو و تجهیزات پزشکی به کشورمان را پی می‌گرفت. او  هنگام سفر آخر خود به تهران با اشتیاق تمام علاقه‌مند بود میان همه بازدیدها و دیدارهای رسمی‌ که خواهد داشت از یک مرکز ساخت و تولید دارو و تجهیزات پزشکی و یا یکی از بیمارستان‌ها که درگیر کاستی‌های ناشی از تحریم‌هاست بازدید کند.

قاسمی در ادامه آورده است. خانم دوسارنز بسیار در آن هنگام خوش‌بین بود که کشورهای اروپایی با سازوکارهای مالی در بی اثر کردن تحریم‌های ضد انسانی اقدامی‌شایسته کنند، اقدامی‌که هرگز صورت نگرفت. او در بحبوحه همه گیری کور و نامیمون کووید۱۹ سرانجام به علتی دیگر و بیماری دیرینه سرطان خون چشم از جهان فروبست و نبود او و چنین شخصیت‌هایی ضایعه بزرگی برای همگان و به‌ویژه مردم فهیم فرانسه است.

وی نوشت: خانم دوسارنز در سفر به تهران با مقامات پارلمانی و مقامات سیاسی بسیاری دیدار کرد. نکته جالب و خاطره انگیز در ارتباط با این سفر آن بود که در آستانه انجام سفر و بعد از انجام هماهنگی‌های معمول، طرح این موضوع از سوی برخی نمایندگان مجلس پیشین مبنی بر اینکه به لحاظ پروتکلی نوبت اعزام هیاتی از پارلمان ایران به پاریس است، انجام این سفر را با سوالات و ابهاماتی مواجه ساخت لیکن پس از توجیه موضوع و بر طرف شدن سوء تفاهم، نهایتا این سفر سازنده محقق شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار سیاست