متقاضیان ۲۹۱ طرح سرمایه گذاری در رویداد سکوی پرتاب یزد ثبت نام کردند

یزد - ایرنا- مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری یزد با اشاره به پایان مهلت ثبت نام در رویداد سکوی پرتاب در این استان گفت: در مجموع متقاضیان ۲۹۱ طرح برای شرکت در این رویداد سرمایه گذاری کشوری ثبت نام کردند.

محمد سپهر عصرپنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رویداد سرمایه گذاری ۱۰۰ استارت‌آپ با عنوان رویداد سکوی پرتاپ در یزد روزهای اول و دوم بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه در حال پیگیری و کمک به شرکت ها برای تکمیل پرونده های متقاضیان سرمایه گذاری است، تصریح کرد: کمیته داوری طرح های تکمیلی را غربالگری و حداکثر ۶۰ تیم را به مرحله داوری در روز رویداد معرفی می کند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد اظهار کرد: پیام رویداد یادشده این است که شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان که سال‌ها مشغول فعالیت هستند ایده‌های خود را تجاری‌سازی کنند، وارد مرحله بزرگتری شده و جذب سرمایه کنند.
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های حاضر در این رویداد اغلب تخصصی اند که علاوه بر آورده مادی فواید غیرمادی نیز برای شرکت های دانش بنیان و نوآور به همراه دارد و مجریان آن با توجه به تبحر و حضور موفقی که در بازار دارند کمک بسیار خوبی برای شرکت ها هستند. 
 رویداد یادشده با کمک صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و حمایت کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ استارتاپ و پارک علم و فناوری یزد و برخی نهادها و دانشگاه های استان برگزار می‌شود.

در استان یزد ۴۵۰ شرکت نوآور وجود دارد که ۳۲۰  مورد آنها در پارک علم و فناوری یزد مستقر است. 

 «۱۰۰ استارتاپ » برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی غیرمتمرکز است که با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتاب دهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی است که فعالیت آن از یک سال گذشته آغاز شد و تلاش می‌کند، فرآیند شتاب‌گیری شرکت های نوپا را پیگیری و تسهیل کند. 

استارتاپ یا شرکت های نوپا، کسب و کاری است که عموماً حول محور فناوری شکل گرفته و ظرفیت  رشد بالایی دارد و کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ شرکت نوپا یا کمک نوآور تاکنون به استان های گیلان، قم، اصفهان و کردستان سفر کرده اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها