فعالان اقتصادی کشور ۲ هزار میلیارد ریال تجهیزات پزشکی تامین کردند

گناباد- ایرنا- مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران گفت: فعالان اقتصادی عضو این اتاق از ابتدای شیوع کرونا در تامین ۲ هزار میلیارد ریال تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستانها و مراکز درمانی کشور مشارکت داشتند.

علی اصغر خامنوی عصر پنجشنبه در طرح مشارکتی تامین تبلت دانش آموزان مناطق محروم در گناباد افزود: از مجموع ۲ هزار میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، بخشی قابل توجهی توسط جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به این اتاق تامین شده است.

وی ادامه داد: جامعه نیکوکاری ابرار در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی و حمایت از افراد نیازمند، شبکه ملی موسسه های خیریه را با هدف هم افزایی و همکاری بیشتر این بخشها مورد توجه قرار داده و تاکنون ۱۷۰ موسسه به عضویت  آن در آمده اند.

مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار اتاق بازرگانی ایران گفت: اجرای طرحهای مشارکتی با آموزش و پرورش و دستگاههای اجرایی و سازمانهای حمایتی برای توانمند سازی تحصیلی دانش آموزان در مناطق روستایی و دورافتاده و اشتغال و کارآفرینی در این مناطق با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها در اولویت اقدامات این جامعه نیکوکاری قرار دارد و طرحهای مشارکتی در این  راستا در استانهای خراسان جنوبی، کردستان و سیستان و بلوچستان، همدان و شهرستان  گناباد استان خراسان رضوی در دست اجراست.

وی افزود: مطالعات اجرای طرحهای توسعه ای و محرومیت زدایی جامعه نیکوکاری ابرار در شهرستان گناباد از سال گذشته آغاز شده و نتایج این فعالیتها که بیشتر فرهنگی و اجتماعی است، در بلندمدت مشخص می‌شود.

خامنوی ادامه داد: مشارکت در ساخت مدارس  آسیبب دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه نظیر سیل و زلزله از دیگر اقدامات جامعه نیکوکاری است و در این زمینه ۵۰ مدرسه در استانهای سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه در دست بازسازی است.

وی گفت: جامعه نیکوکاری ابرار اتاق بازرگانی با اهداف ایفای مسوولیت اجتماعی این اتاق و توانمندسازی، اشتغال و کارآفرینی در مناطق محروم و روستایی و دورافتاده کشور از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرد.

فرماندار گناباد هم گفت: جامعه نیکوکاری ابرار به عنوان یکی از معین‌های اقتصادی این شهرستان از سال گذشته در پنج روستای دهستان پسکلوت گناباد آغاز به کار کرد و هم اکنون در بخش بیشتری از گناباد شناخت فرصتها و ظرفیتهای مغفول در  زمینه های توسعه ای و اقتصادی و کشاورزی را مورد توجه قرار داده است.

حامد قربانی افزود: با توجه به مجازی شدن فرآیند آموزشی به دنبال شیوع ویروس کرونا، تقویت زیرساختهای آموزشی مورد عنایت قرار گرفته و ۳۱ مصوبه سفر سال گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هزینه ۶۰۰ میلیارد ریال با اولویت مناطق روستایی و محروم و با هدف تامین عدالت در خدمات ارتباطی در دست  اجراست.

در اجرای طرح مشارکتی تامین تبلیت دانش آموزان مناطق محروم و روستایی گناباد ۱۷۴ تبلت به ارزش چهار میلیارد ریال توسط جامعه نیکوکاری ابرار اتاق بازرگانی و صنایع معدنی ایران و آموزش و پرورش این شهرستان تامین شد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها